11 دلیلی که ما در رسیدن به اهداف خود شکست می خوریم

اهداف
توسعه فردی وبلاگ

11 دلیلی که ما در رسیدن به اهداف خود شکست می خوریم

اهداف کلمه زیبایی است که حتی با شنیدن آن به وجد میاییم. رسیدن به هدف خیلی کار سختی نیست. مشخص کردن ویژگی‌های یک هدف، توسعه یک برنامه عملی و سپس دنبال کردن آن برنامه و پشت سر گذاشتن موانع اجتناب‌ناپذیری که پیش می‌آیند.

تدی روزولت رئیس جمهور سابق ایالات متحده گفته است:

“هیچ چیز در دنیا ارزش داشتن یا ارزش انجام دادن را ندارد مگر اینکه به معنای تلاش، درد و سختی باشد.”

می شود اجتناب از درد و سختی را یکی از مهمترین دلایل شکست در رسیدن به اهداف دانست. اما آیا واقعا این تنها دلیل شکست خوردن افراد است؟ قطعا خیر. پس چه دلیل دیگری وجود دارد؟

در این مطلب از گام سمینار ما 11 مورد از دلایلی که باعث شکست اهداف می شود را آورده ایم که امیدواریم با دقت آن ها را بررسی و تحلیل کنید.

1- تغییر تمرکز از پاداش به تلاش

فکر کردن به نتیجه نهایی و دستیابی به پیروزی رسیدن به یک هدف، هیجان انگیز است: “مرد، من نمی توانم صبر کنم تا آن عنوان شغلی جدید را به دست بیاورم” یا “من در این تابستان در ساحل خیلی خوب به نظر می رسم” می تواند باشد. انگیزه های بزرگ شروع کار پر از انرژی و انگیزه در ابتدا آسان است زیرا تمرکز ما روی نتیجه نهایی است.

پاداش اهداف

با این حال، قبل از شروع اهداف و پس از شروع واقعی، تمرکز مغز ما قطع می شود. قبل از اینکه کار را شروع کنیم، روی پاداش تمرکز می کنیم. سپس، به آرامی اما مطمئناً، ما شروع به تمرکز بیشتر روی تلاش (یعنی کار سخت) می کنیم که برای دریافت آن پاداش لازم است. نکته کلیدی این است که هر چند وقت یکبار که برای انجام آن لازم است تمرکز خود را به سمت پاداش هدایت کنیم.

2- اهداف شما تعریف نشده یا غیر واقعی هستند

شاید بخواهید یک رمان پرفروش بنویسید یا ستاره بعدی یوتیوب شوید. خوب، این عالی است، و هیچ ایرادی در آن وجود ندارد، اما چگونه می‌خواهید این اتفاق بیفتد؟ بدون تعریف روشنی از اهدافتان، آنها فقط تخیلات واهی هستند.

اگر هرگز کتابی نخوانده اید یا چیزی طولانی تر از یک توییت ننوشته اید، نوشتن یک رمان پرفروش غیرواقعی است. به همین ترتیب، گفتن اینکه می‌خواهید یک ستاره یوتیوب باشید، بدون قرار دادن برخی مشخصات بسیار مبهم است.

اهداف SMART را با خاص بودن تعیین کنید، مطمئن شوید که آنها قابل اندازه گیری، قابل دستیابی و واقع بینانه هستند، و آخرین اما نه کم اهمیت ترین – به خودتان یک مهلت زمانی بدهید. اگر می خواهید یک قدم جلوتر بروید، ممکن است بخواهید نامه گمشده در اهداف هوشمند شما را بخوانید.

با تعیین اهداف کوچکتر در طول مسیر، مانند «پیوستن به گروه نویسندگان» یا «ساخت یک ویدیوی جدید در هفته»، آن اهداف را تعریف کنید. این به شما کمک می‌کند تا زمانی که برای رسیدن به اهداف عالی‌تر کار می‌کنید، کمی تمرکز کنید.

3- چیزهای زیادی در ذهن شما وجود دارد

داشتن چندین هدف به طور همزمان چیز بدی نیست. با این حال، داشتن اهداف بسیار زیاد که هیچ چیز در اولویت قرار نگیرد، نتایج ضعیفی را در سراسر جهان به همراه خواهد داشت. اگر احساس می‌کنید که هرگز یک کار را به طور کامل انجام نمی‌دهید یا به نظر نمی‌رسد تشخیص دهید که کدام چیزها در اولویت هستند، این احتمال وجود دارد که اهداف زیادی را در یک زمان تعیین کرده اید.

چند هدف در ذهن

بسیاری از ما دوست داریم فکر کنیم که در چندوظیفه استاد هستیم، اما علم چیز دیگری می گوید. مراقب باشید که بیش از حد به خودتان فشار نیاورید، اولویت بندی را یاد بگیرید و سریعتر به اهداف خود خواهید رسید.

درک کنید که زمان محدودی دارید و نمی توانید همه کارها را انجام دهید. متوجه باشید که با پایان ندادن، تمام فرصت هایی را که با اتمام پروژه هایی که روی آنها کار می کنید باز می شود، از دست می دهید.

4-  برنامه ریزی ضعیف همه تلاش ها را از مسیر خود خارج می کند

هر هدفی به برنامه‌ریزی نیاز دارد و اهداف بزرگتر به برنامه‌ریزی گسترده نیاز دارند. اگر از تعیین مراحل چگونگی رسیدن از نقطه A به نقطه B غافل شوید، به احتمال زیاد هرگز به نقطه B نخواهید رسید.

شاید بخواهید در سال آینده پایگاه مشتری کسب و کار خود را 30 درصد افزایش دهید. آیا برای تحقق این امر نیاز به استخدام کارکنان بیشتری دارید؟ چه استراتژی های جدیدی را می توان اعمال کرد؟ آیا تلاش های بازاریابی قدیمی باید دوباره کار شود یا کنار گذاشته شود؟ پرسیدن/پاسخ به این نوع سوالات در ابتدا و در طول مسیر بسیار مهم است.

5. از دست دادن عامل “چرا”.

اهداف را می توان روی هر موضوعی که قابل تصور باشد تعیین کرد، اما اگر هدف بالاتری نداشته باشید،  با از بین رفتن انگیزه و هیجان اولیه، تسلیم شدن آسان می شود. درک اینکه چگونه هدف شما با شما مرتبط است به شما امکان می دهد حتی زمانی که شرایط سخت می شود استقامت کنید.

فرض کنیم که شما باید خانواده خود را رها کنید و برای کار به شهر جدیدی بروید. اگر نوجوان دارید، تقریباً مطمئناً آنها کمی اعتراض خواهند کرد. زمانی که “چرا؟” اجتناب ناپذیر ممکن است آسان باشد که بگوییم آنها باید نقل مکان کنند زیرا مادر یا پدر شغل جدیدی دارند و آن را رها می کنند. این دلیل است، اما دلیل آن نیست.

عامل چرایی در کسب و کار

شاید این نقل مکان به معنای درآمد بالاتر برای سبک زندگی راحت تر یا امنیت زندگی در یک محیط امن تر باشد. از دست دادن تمرکز بر عامل چرایی هنگام کار به سمت هدف آسان است و این می تواند مانع پیشرفت شود. مطمئن شوید که در وهله اول به طور دوره ای دوباره بررسی می کنید که چرا آن هدف را دارید.

هنگام تعیین هدف SMART تر، از خود بپرسید که هدف چگونه با زندگی شما مرتبط است و می خواهید به چه چیزی برسید. اپ خونه

6- بهانه ها، بهانه ها و بهانه های بیشتر

همه چیز خراب خواهد شد. این یک واقعیت زندگی است. وقتی چیزی پیش می آید و به هدف خود نمی رسید، چه کسی را مقصر می دانید؟ رئیستان که شما را تا دیروقت سر کار نگه داشته تا نتوانید روی کتابتان کار کنید یا شاید آب و هوای وحشتناکی که مانع از رفتن شما به باشگاه شده است. اگر شرایط تقصیر شما نیست، هیچ کاری نمی توانید انجام دهید، درست است؟

هر از گاهی همه بهانه می آورند. بهانه جویی در مورد اینکه چرا یک هدف ارزش دنبال کردن را ندارد یا به نتیجه نرسیده است، بهانه جویی قطعا آسان تر از عمل کردن به نحوه رسیدن به اهداف است. در حالی که برخی از بهانه ها ممکن است واقعی باشند، برخی دیگر فقط تخیل کامل هستند.

بهانه‌ها برای رها کردن هدف راحت‌تر هستند، اما باعث فلج شدن هم می‌شوند. اگر تحت کنترل نباشید، بهانه ها می توانند هر هدفی را که تلاش می کنید، از مسیر خارج کنند. اگر احساس می‌کنید در خطر ترمز زدن به دروازه هستید، خوب نگاه کنید و از خود بپرسید که آیا دلیل آن موجه است یا صرفاً بهانه‌ای ضعیف است.

هنگامی که مسئولیت را بر عهده می گیرید، با آگاهی از اینکه کنترل دستیابی به اهداف خود را در دست دارید، باهوش خواهید شد.

7- ترس از شکست

نرسیدن به هدف به دلیل ترس از شکست فلج کننده و ناامنی است که می تواند به طور جدی شما را در زندگی عقب نگه دارد. هیچ کس نمی خواهد شکست بخورد و ترس از شکست اغلب از نیاز به کمال گرایی ناشی می شود.

با این حال، اجتناب از ریسک کردن، راهی برای عبور از زندگی نیست. خوبی این است که با بررسی اینکه چرا ممکن است ترس از شکست را داشته باشید، می توانید یاد بگیرید که بر آن غلبه کنید و اجازه ندهید که این ترس در اهداف شما خراب شود.

شک به اهداف

8- عدم پیش بینی موانع

حدس بزن چی شده؟ آن هدف خارق العاده و درخشان شما با طرح خیلی خوب تا شکست تقریباً به طور کامل مطابق با برنامه پیش نمی رود. مشکلات به وجود می‌آیند و موانع بر سر راه قرار می‌گیرند – این دقیقاً نحوه عملکرد کیهان است. اگر نتوانید برای برخی از این مشکلات از قبل برنامه ریزی کنید، ممکن است به طور کلی شما را از رسیدن به هدفتان بازدارند.

برای زمانی که ممکن است احساس کنید تمرکز خود را از دست داده اید یا با مشکل مواجه می شوید، استراتژی ها و مشوق هایی ایجاد کنید. داشتن یک پلان محکم A همیشه چیز خوبی است، اما یک پلن B خوب هم ایده بدی نیست.

9- هیچ مهلت تعیین شده ای وجود ندارد

خواه در تلاش برای یادگیری یک مهارت جدید باشید یا تبدیل شدن به یک سرمایه‌دار، برای خود یک زمان مشخص تعیین کنید و آن را یادداشت کنید! اگر آنها را یادداشت کنید، 42 درصد بیشتر احتمال دارد که به اهداف خود برسید ، و اگر برای آنها زمان مشخص تعیین نکنید، آنها محقق نمی شوند.

چرا یک زمان مشخص برای رسیدن به یک هدف بسیار مهم است؟ شما را در قبال زمانتان مسئول می داند. فرض کنید می خواهید 20 کیلو وزن کم کنید. اگر یک ضرب‌الاجل را تا اول پاییز تعیین کنید، یا به آن عمل می‌کنید یا نمی‌توانید، و ضرب‌الاجل بر شما فشار می‌آورد که بلند شوید و به باشگاه بروید!

10- اجازه دادن به مخالفین برای شک به هدف

هر چه هدف بزرگتر باشد، ممکن است افراد بیشتری در مورد دستیابی به آن شک داشته باشند. گوش دادن به سخنان مخالفان و اجازه دادن به شک و تردید آنها آسان است که اهداف شما را منحرف کند و حتی از مسیر خارج شود، و به همین دلیل است که ما در رسیدن به اهداف خود شکست می خوریم. همیشه منتقدان و متنفران وجود دارند و بسیاری از این منفی‌گرایی ریشه در حسادت دارد.

اجازه ندهید شک و تردید آنها بهترین را از شما بگیرد، و در عوض، از آن به عنوان سوختی برای آتش استفاده کنید تا تمرکز شما را خم کند و به پیش بروید.

تا زمانی که هدف خود را می دانید، مخالفان را نادیده بگیرید. شما می توانید آنچه آنها می گویند را در نظر بگیرید اما مطمئن شوید که انتخاب نهایی را انجام می دهید.

11- اهمال کاری، اهداف را به تاخیر می اندازد

آبراهام لینکلن یک بار گفت: «شش ساعت به من فرصت دهید تا یک درخت را قطع کنم، و من چهار ساعت اول را صرف تیز کردن تبر خواهم کرد.» از میان همه دلایلی که باعث می‌شود ما به اهداف خود دست یابیم، هیچ کدام به اندازه تعلل کشنده نیستند.

آسان است به خود بگویید که از فردا شروع می کنید یا به مانعی در برنامه خود می رسید و تصمیم می گیرید بعداً آن را مدیریت کنید. با این حال، در بسیاری از مواقع، بعداً هرگز نمی آید و انگیزه از بین می رود.

طبق بررسی هاروارد بیزینس ریویو، یکی از بهترین راه‌ها برای غلبه بر تعلل، تعهد عمومی است. بیشتر مردم می خواهند از تنبل یا شکست خورده به نظر نرسند، و گفتن به دیگران که کاری انجام خواهیم داد، تمرکز مغز ما را بر پاداش تقویت می کند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه