معرفی 5 کتاب عالی در زمینه اعتماد به نفس

معرفی 5 کتاب برای افزایش اعتماد به نفس
اعتماد به نفس و عزت نفس وبلاگ

معرفی 5 کتاب عالی در زمینه اعتماد به نفس

اعتماد به نفس بالا در زمینه های مختلف برای هر فردی واجب است. خوشبختانه اعتماد به نفس مهارت است و قابل یادگیری. پس چه بهتر که یکی از مهمترین مهارت های دنیا را یاد بگیریم تا در زندگی انسان موفق تر و شادتری باشیم.

اگر در دوره رایگان اعتماد به نفس ما شرکت نکرده‌اید، همین الان خواندن این مقاله را متوقف کرده و ابتدا دوره را دانلود و گوش کنید. سپس دوباره برگردید و معرفی 5 کتاب برتر در زمینه افزایش اعتماد به نفس را مطالعه کنید.

معرفی 5 کتاب برتر در زمینه اعتماد به نفس

کتاب اول: در باب اعتماد به نفس

یکی از بهترین کتاب هایی که در زمینه اعتماد به نفس نوشته شده است، کتاب خوب در باب اعتماد به نفس نوشته آلن دوباتن است. او با شناسایی موانع رشد در افرادی با ویژگی‌های مختلف، تلاش کرده راه‌حل‌هایی کارا پیشنهاد دهد. آلن دوباتن این راه‌حل‌ها را با توجه به ویژگی‌های فردی افراد ارائه می‌دهد و در پی ارائه یک راه برای همگان نیست.

در باب اعتماد به نفس

مقدمه ای از کتاب:

این جمله به نظر پیش پاافتاده است که بسیاری از دستاوردها نتیجه نبوغ یا مهارت بالاتر نبوده اند، بلکه فقط حاصل نوعی سرزندگی روحی بوده که ما آن را اعتماد به نفس می نامیم. بسیاری از ما وقت زیادی را صرف کسب اعتماد به نفس می کنیم، در زمینه های فنی مشخص و محدودی مثل حل معادلات درجه دوم، مهندسی زیست، علم اقتصاد یا پرش با نیزه. اما در بسیاری کارهای دیگر چندان نیازی به ویژگی ابتدایی و دیرینه اعتماد به نفس نداریم که در انجام کارهای متنوع ما را یاری کند: مثلا صحبت با غریبه ها در میهمانی، پیشنهاد ازدواج، درخواست از همسفر بغلی که صدای موسیقی اش را کم کند یا اینکه در ذهن خود درصدد تغییر جهان باشیم. اکثر ما اعتماد به نفس بالایی نداریم چون عمدتا داشتن این ویژگی را قدری عجیب یا غیرقابل حصول می پنداریم. گویا برخی افراد اعتماد به نفس بیشتری دارند که ممکن است متخصصان علوم اعصاب روزی دلیل آن را کشف کنند، اما ما به خود تلقین می کنیم که در این شرایط فعلی کاری نمی توانیم از پیش ببریم و فکر می کنیم محصور به سطوح اعتماد به نفسی هستیم که با آن متولد شده ایم.

کتاب دوم: موهبت کامل نبودن: رها کردن خود آرمانی و پذیرش خود واقعی

این کتاب نوشته برنه براون است که در زمینهٔ تحقیق به درجهٔ استادی رسیده است و تاکنون کتاب‌های پرفروش بسیاری داشته است. براون در این کتاب ده راهکاری را معرفی کرده که با رعایت و انجام دادن آنها اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

کتاب موهبت کامل نبودن

مقدمه کتاب:

زندگی کردن با تمام وجود یعنی اینکه از موضع ارزشمندی با زندگی درگیر شویم، یعنی همگام با پرورش شجاعت، شفقت و پیوند، صبح هنگام که از خواب بیدار می شویم با خود بگوییم مهم نیست چه کاری انجام می دهم و چه مقدار کار انجام نشده روی زمین می ماند. در هر صورت من کافی هستم. یعنی اینکه شب هنگام که به رختخواب می رویم با خود بگویم: بله، من ناقص، آسیب پذیر و گاه نگران هستم، اما هیچ یک از این ها این حقیقت را تغییر نمی دهند که من شجاع هستم و ارزش آن را دارم که عشق و احساس تعلق را تجربه کنم.

کتاب سوم: اعتماد به نفس؛ دستیابی به آن و زندگی با آن

باربارا دی انجلیس که اکثر ما او را با کتاب معروف مردان مریخی زنان ونوسی می شناسیم، از نویسندگان بزرگی است که در زمینه های مختلف روانشناسی فردی و خانواده کتاب های مختلفی نوشته است. کتاب «اعتماد به نفس، دستیابی به آن و زندگی با آن» کتاب کم حجمی است که بیشتر مطالب آن تجربیات واقعی خود نویسنده است. پیشنهاد می کنیم این کتاب ارزشمند را حتما مطالعه کنید.

اعتماد به نفس

مقدمه کتاب:

اگر به زندگی فعلی من با تمام شهرت ها و موفقیت هایش نگاه کنید، هرگز نمی توانید باور کنید که کوچکترین خودباوری و اعتماد به نفسی در گذشته نداشتم. واقعیت امر این است که در گذشته زنی ترسو، وحشت زده و فاقد هر گونه امنیت درونی بودم. زن ترسو و جوانی که به شدت از تعقیب رویاهایش می ترسید و نمی دانست که برای تحقق آن ها اقدامی کند یا نه. به همین دلیل، تا سی سالگی هنوز حرفه شخصی و فعلی خود را شروع نکرده بود و مدت ها طول کشید تا منبع اقتدار شخصی و اعتماد به نفس درونی ام را کشف و زندگی ام را آغاز کنم. در مقام معلم و آموزگار و مشاور، همواره سوالاتی چون سوالات زیر از من پرسیده می شود:

چگونه اعتماد به نفس بالایی به دست آوردید؟
برای تقویت اعتماد به نفس و خودباوری چه توصیه ای دارید؟
چه چیزی به شما بیشترین کمک را کرده تا بتوانید اعتماد به نفس و خودباوری و ارزش شخصی تان را به دست آورید؟

پاسخ این پرسش ها را می توانید در لا به لای صفحه های این کتاب کوچک، اما مقتدر پیدا کنید. همانند دیگر حقیقت های این جهان، راز زیستن با اعتماد به نفس و خودباوری نیز بسیار ساده و آشکار و در عین حال عمیق است. اگر طبیعت واقعی و ماهیت حقیقت اعتماد به نفس را خوب بشناسید و خوب درک کنید، می توانید منبع عظیم و بی کران نیرو و اقتدار درونی را در خود فعال کنید و به زندگی خود معنا و مفهوم و صلح و آرامشی ببخشید که قبلا هرگز تصورش را هم نمی کردید

کتاب چهارم: رمز اعتماد به نفس – آنچه زنان باید بدانند

یکی از کتاب های خوب در زمینه اعتماد به نفس که مخاطب آن بیشتر زنان هستند، کتاب رمز اعتماد به نفس نوشته دو نویسنده کتی کی و کلیر شیپ من است. «کتی کی» و «کلیر شیپ من» نویسندگان کتاب رمز اعتماد به نفس تلاش کرده‌اند با بیان و بررسی تاثیر اعتماد به نفس در موفقیت زنان، آنها را نسبت به این مقوله هشیارتر کنند و نقشه راه تازه‌ای پیش رویشان بگذارند. آنها زنان مختلف از هر رده و جایگاه را مخاطب خویش قرار داده‌اند تا اطلاعات مفیدی را در این حوزه به اطلاع آنها برسانند.

کتاب اعتماد به نفس برای زنان

مقدمه کتاب:

قابلیتی وجود دارد که برخی از افراد را از دیگران متمایز می کند، به راحتی قابل تشخیص است، ولی توصیف آن چندان آسان نیست. با آن می توان جهان را تسخیر کرد و بدون آن نمی توان حتی از ابتدایی ترین پتانسیل ها پا را فراتر نهاد.
شکی نیست که سوزان 28 ساله قابلیت های این چنینی فراوانی داشت، اما مانند بسیاری از ما از صحبت کردن در جمع هراسان بود. سوزان حرف های زیادی برای گفتن داشت، ولی دوست نداشت روی سن قرار بگیرد.
او پیش دوستانش اعتراف کرده بود که شب های زیادی را از نگرانی اجراهای آینده اش و از ترس مسخره شدن تا صبح نخوابیده است. تلاش های اولیه سوزان برای صحبت در جمع چندان با موفقیت روبرو نشد، اما او دست بردار نبود. با لباس های وزین و برازنده و با تکیه به سلسله یادداشت هایی که در اختیار داشت، سعی می کرد به اعصابش مسلط باشد و پیام های جنجالی و بحث برانگیز خود را بیش از پیش به مخاطبین، خصوصا مردان دیرباور منتقل کند. سوزان می دانست که برای دریافت بهترین نتیجه باید بر ترس خود غلبه کند. او در نهایت همین کار را هم کرد و به یکی از تاثیرگذارترین سخنرانان تبدیل شد.

کتاب پنجم: ایجاد اعتماد به نفس به زبان آدمیزاد

این کتاب که نوشته کیت برتون و برینلی پلتز است به شما می‌گوید چطور در همان ملاقات اول دیگران را کاملاً تحت تأثیر قرار دهید و در همه‌ی جنبه‌‌های زندگی‌تان با اعتماد به‌ نفس‌‌ تر باشید.

اعتماد به نفس به زبان آدمیزاد

مقدمه ای از کتاب:

همه‌ی ما می‌توانیم در زندگی‌مان کمی بااعتمادبه‌نفس‌‌تر باشیم. اگر راهنمای درستی داشته باشید، می‌توانید کشف کنید که چطور باید در محل کار، در خانه و حتا در رابطه‌هایتان با اعتمادبه‌نفس بیشتری عمل کنید. این راهنمای دوستانه به شما می‌گوید اعتمادبه‌نفس چیست و از کجا می‌آید و تکنیک‌ها و نکته‌هایی کاربردی ارائه می‌دهد تا با کمک آن‌ها مهارت‌هایتان را زیاد کنید، با ترس‌هایتان روبه‌رو شوید و از انرژی‌تان برای تأثیرگذاری بیشتر استفاده کنید.
کیت برتون مشاور و مربی بین‌المللی حاذقی در زمینه‌ی اعتمادبه‌نفس در روابط است و برینلی اِن پلتز از مقامات پیشتاز در زمینه‌ی توسعه‌ی مشاغل اجرایی بزرگ است.

سخن پایانی:

گفتیم که اعتماد به نفس یک مهارت است و هر مهارتی را می توان آموخت. در این مقاله از گام سمینار به 5 کتاب عالی برای تقویت اعتماد به نفس اشاره کردیم. خواندن کتاب بسیار به شما کمک می کند تا مهارتتان را افزایش دهید، اما به یاد داشته باشید هیچوقت به نکات تئوری اکتفا نکنید و تا جای ممکن تمام حرف ها و گفته های کتاب را در زندگی خود به صورت عملی پیاده کنید.

در انتها اگر شما نیز کتاب خوبی در این زمینه می شناسید معرفی کنید تا بقیه دوستان بتوانند از آن ها استفاده کنند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه