اعتماد به نفس در محل کار

اعتماد به نفس در محل کار
اعتماد به نفس و عزت نفس وبلاگ

اعتماد به نفس در محل کار

اعتماد به نفس در محل کار: چرا مهم است و چگونه می توان آن را بهبود بخشید.

اگر تا به حال در محل کار احساس اعتماد به نفس کمتری داشته اید، تنها نیستید. ایجاد اعتماد به نفس فرآیندی است که نیازمند تمرین مداوم است. با انجام اقدامات لازم برای ارتقای اعتماد به نفس خود، با تسهیل جلسات، شبکه سازی، مصاحبه و حتی انجام کارهای خوب نیز احساس راحتی بیشتری خواهید کرد. در این مقاله به این می پردازیم که چرا اعتماد به نفس در محیط کار مهم است و همچنین چگونه می توانید اعتماد به نفس خود را در جلسات افزایش دهید.

اعتماد به نفس چیست؟

اعتماد به نفس عبارت است از اعتماد و اطمینان به تصمیمات، توانایی ها و مهارت های خود. این نگرش شما نسبت به توانایی های خود برای تکمیل وظایف خاص است. این بدان معناست که شما خودآگاه هستید و می توانید نقاط قوت و ضعف خود را بازتاب دهید.

اعتماد به نفس با عزت نفس متفاوت است. در حالی که اغلب اوقات به صورت مترادف استفاده می شوند، معانی متفاوتی دارند. در حالی که عزت نفس به توانایی فرد در ارزش گذاری برای خود اشاره دارد، اعتماد به نفس به احساسات مثبت و احساس توانایی در انجام برخی اقدامات اشاره دارد.

اهمیت اعتماد به نفس در محیط کار

اعتماد به نفس در محل کار مهم است. این به شما امکان می دهد ریسک کنید، در حالی که زمینه های بهبود را نیز ارزیابی می کنید، هر دو موردی که به شما کمک می کند به عنوان یک کارمند پیشرفت کنید. بدون اعتماد به نفس، برخی از کارمندان ممکن است از صحبت کردن برای به اشتراک گذاشتن ایده های خود بترسند یا ممکن است هنگام ارائه احساس ناراحتی کنند. اعتماد به نفس نیز چیزی است که به شما امکان می دهد نگرانی های خود را با سرپرست خود در میان بگذارید یا بازخورد ارائه دهید.

اعتماد به نفس می تواند بر باورهای شما در مورد اینکه چقدر می توانید وظایفی را انجام دهید که انتظارات عملکرد را برآورده می کند، تأثیر بگذارد. در نهایت، این می تواند بر نحوه درک شما از ارزش خود در شرکت تأثیر بگذارد. کسانی که اعتماد به نفس بالایی دارند، روابط کاری بهتری دارند، بهتر می توانند با چالش ها کنار بیایند و رضایت بیشتری دارند.

اعتماد به نفس همچنین به تیم ها اجازه می دهد تا خلاق باشند، که منجر به محیط های نوآورانه و مشارکتی می شود. اعضای تیمی که می توانند شخصیت واقعی خود را به اشتراک بگذارند و افکار و نظرات خود را بیان کنند نیز به احتمال زیاد از موقعیت فعلی خود راضی هستند.

افزایش اعتماد به نفس در محل کار

نمونه هایی از اعتماد به نفس در محیط کار

چند نمونه از اعتماد به نفس در محل کار ممکن است شامل موارد زیر باشد:

همیشه کار درست را انجام می دهید، علیرغم اینکه دیگران ممکن است در مورد شما فکر کنند.

داشتن اعتماد به نفس به شما کمک می کند تا راحت تر چالش های جدید را امتحان کنید.

شناسایی نقاط ضعف خود و اجرای راه های غلبه بر آنها.

پذیرفتن نقاط قوت و ضعف خود به عنوان بخشی از فردی که هستید.

داشتن اعتماد به نفس برای ارائه ایده ها و افکار خود در یک جلسه.

چگونه در جلسات با اعتماد به نفس بیشتری ظاهر شویم

اعتماد به نفس در جلسات مهم است، زیرا به شما اجازه می دهد ایده ها و افکار خود را به اشتراک بگذارید. با انجام مراحل زیر می توانید در جلسات با اطمینان بیشتری ظاهر شوید:

1. ترس های خود را شناسایی کنید

این می تواند مفید باشد که ابتدا چیزهای خاصی را که از آنها می ترسید ارزیابی کنید. مشخص کنید که کدام یک از این ترس ها غیرمنطقی است. اگر می ترسید که مهارت کافی برای انجام کار را ندارید، به یاد داشته باشید که به دلیلی استخدام شده اید. برای افزایش اعتماد به نفس، دستاوردهای قبلی یا ارزیابی های عملکرد را در محل کار مرور کنید. فهرست کردن چند مورد از جدیدترین دستاوردهایتان که باعث افتخار شما هستند نیز می تواند مفید باشد.

2. برای جلسه آماده شوید

آماده سازی می تواند به شما کمک کند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. ارائه خود را تمرین کنید، مانند استفاده از هر فناوری یا وسایل کمک بصری، و همچنین آنچه می گویید و نحوه لباس پوشیدنتان. جلوی آینه بایستید و به زبان بدن خود توجه کنید. سر خود را بالا نگه دارید، وضعیت بدن خود را صاف نگه دارید و یک نقطه کانونی را برای کمک به حفظ تماس چشمی شناسایی کنید. اگر جزئیات خاصی وجود دارد که از صحبت کردن در مورد آن احساس اطمینان نمی کنید، زمان بیشتری را برای این موارد صرف کنید.

اعتماد به نفس در جلسات

3. ارائه خود را با یک دوست یا همکار مرور کنید

به اشتراک گذاشتن ارائه خود با یک دوست یا همکار قابل اعتماد می تواند مفید باشد. اگر در تمرین با کسی راحت نیستید، از ارائه خود فیلمبرداری کنید. به این ترتیب، می توانید قبل از ارائه واقعی، مواردی را که قصد دارید بهبود دهید، شناسایی کنید.

4. برنامه ای برای بهبود نقاط ضعف ایجاد کنید

افراد با اعتماد به نفس، عاری از ضعف نیستند. در عوض، آنها می توانند زمینه های بهبود را شناسایی کرده و برای غلبه بر آنها گام های عملی بردارند. به عنوان مثال، اگر می ترسید که ممکن است در طول جلسه پاسخ اشتباهی بدهید، سعی کنید ابتدا با پرسیدن سوال، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. قبل از پاسخ دادن به یک سوال، زمان زیادی به خود بدهید، که به شما امکان می دهد افکار خود را جمع آوری کنید.

نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس در محل کار

با رعایت نکات زیر می توانید اعتماد به نفس خود را در محل کار افزایش دهید:

برای امتحان چیزهای جدید مشتاق باشید. داوطلب شدن برای انجام پروژه های جدید نه تنها می تواند به شما در توسعه مهارت های جدید کمک کند، بلکه اعتماد به نفس شما را در محل کار نیز افزایش می دهد. موافقت کنید که یک ابتکار جدید را رهبری کنید یا برای یک برنامه آموزشی جدید ثبت نام کنید.

در ارزیابی عملکرد خود فعالانه مشارکت داشته باشید. اگر شرکت شما ارزیابی عملکرد انجام می دهد، درخواست بازخورد مستقیم در مورد نقاط قوت و ضعف می تواند مفید باشد. سپس، مراحل خاصی را برای بهبود مشخص کنید.

یاد بگیرید که نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید. شناخت نقاط قوت و ضعف خود به همان اندازه مهم است که بازخورد و انتقاد سازنده دیگران را بپذیرید.

به خودتان زمان بدهید تا با چالش های جدید مقابله کنید. آمادگی برای ایجاد اعتماد به نفس مهم است. مطمئن شوید که به خودتان زمان کافی برای انجام تحقیقات و برنامه ریزی های لازم اختصاص دهید، به خصوص زمانی که پروژه یا ارائه ای در آینده دارید.

توانایی در محل کار

به ویژگی های منحصر به فرد خود افتخار کنید. مقایسه مهارت‌ها و توانایی‌های خود با همکارانتان آسان است، اما تشخیص تفاوت‌ها و نحوه کمک آن‌ها به نقاط قوت شما نیز مهم است. راه هایی را که با همکاران یا اعضای تیم خود متفاوت هستید فهرست کنید و در نظر بگیرید که چگونه این تفاوت ها برای اهداف کلی تیم و شرکت ارزش ایجاد می کنند.

انتظارات و اهداف واقع بینانه را تعیین کنید. دستیابی به اهداف و برآورده کردن انتظارات می تواند به ایجاد اعتماد به نفس کمک کند. اهداف SMART را تنظیم کنید، که مخفف اهدافی است که خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع بینانه و به موقع هستند.

به نحوه صحبت خود با خود توجه کنید. در نظر بگیرید که در شرایط مشابه به یک همکار چه می‌گویید.

ایجاد شبکه با کارمندان دیگر. توسعه روابط در محل کار نیز می تواند به ایجاد اعتماد به نفس کمک کند. شما می توانید با پیشنهاد کمک به دیگران، روابط قوی ایجاد کنید. در عوض، آنها به احتمال زیاد در مواقع نیاز به شما کمک خواهند کرد.

شک و تردیدهای خود را ساکت کنید. همچنین تشخیص اینکه شک و تردیدهای شما از کجا می آید، می تواند مفید باشد. از خود بپرسید: “چرا فکر می کنم نمی توانم این کار را انجام دهم؟ چه چیزی باعث می شود باور کنم که نمی توانم موفق شوم یا خوب انجام دهم؟” می توانید یاد بگیرید که با هر چالش یا ترسی که بر آن غلبه می کنید، این شک و تردیدها را خاموش کنید.

مراقب سلامت جسمی و روانی خود باشید. مطالعات نشان می دهد که حفظ سلامت جسمی و روانی شما در خارج از محل کار نیز برای اعتماد به نفس در محل کار مهم است.

راستی اگر هنوز در دوره رایگان اعتماد به نفس شرکت نکرده‌اید، همین الان روی لینک زیر کلیک کنید و این دوره رایگان و فوق العاده را تهیه کنید.:

دوره رایگان اعتماد به نفس و عزت نفس

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه