برنامه عملی و کاربردی برای افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس
اعتماد به نفس و عزت نفس وبلاگ

برنامه عملی و کاربردی برای افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس کاملا اکتسابی است و اگر در حال حاضر اعتماد به نفس کمی دارید، می توانید با کمی مطالعه و تمرین و تجربه اعتماد به نفس خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

اما سوالی که در اینجا پیش میاید این است که آیا واقعا همه ما نیاز داریم تا اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم؟

باور کنید یا نه، بله!

برای ایجاد اعتماد به نفس واقعی، تصویر شما از خود باید در واقعیت پایه گذاری شود. باید بدانید کی هستید. شما باید توانایی های خود را به صورت کاملا واقعی ارزیابی کنید و متعهد شوید که هرروز و همواره مهارت هایی که دارید را بهبود دهید.یادگیری، تمرکز، انگیزه و پشتکار باید شعار عملی همیشگی شما باشد.

یک راه خوب برای ایجاد و حفظ اعتماد به نفس و متمرکز ماندن این است که یک برنامه عملی برای خود تنظیم کنید. برای این که شما بیشتر و راحت تر این موضوع را متوجه شوید، یک نمونه را به صورت جدول در زیر مشخص کرده ایم. می توانید جدول را برای خود شخصی سازی کنید.

حتما این جدول را روی کاغذ رسم کنید و با الگو گرفتن از جدول ما، توانایی های خود را در آن وارد کنید.

افزایش اعتماد به نفس

طرح افزایش اعتماد به نفس

به طور کاملا مشخص بدانید که کی هستید و چه می خواهید. جمله معروفی که احتمالا شما هم شنیده باشید: “اگر ندانید به کجا می روید، چگونه می دانید که به آنجا می رسید؟”

چندین ساعت یا حتی چندین روز زمان بزارید تا بفهمید که نقاط قوت، استعدادها و توانایی های شما چیست و چگونه می توانید از آنها برای رسیدن به رضایت شخصی استفاده کنید. بهتر است یک صفحه اکسل ترسیم کنید که در آن نقاط قوت شما، کارهایی که از انجام آن لذت می برید و اهدافی که قصد دارید به آن ها برسید را تعیین کنید.

مثلا فرض کنید جدولی که در بالا مشاهده کردید برای شماست. در این صورت برخی از برنامه های شما می تواند به شکل زیر باشد:

برای حفظ آمادگی جسمانی با پیوستن به لیگ بسکتبال محلی
آموزش دیدن نواختن گیتاردر یک آموزشگاه خصوصی یا عمومی
برای بهبود مهارت های نوشتاری، یک وبلاگ در مورد یکی از علاقه های خود ایجاد کنید.

اگر اقدامی انجام ندهید یا اهدافی را تعیین نکنید و بدون هدف یا تمرکز شروع کنید، خیلی طول نمی‌کشد که سرخورده و ناامید می شوید. کسانی که اعتماد به نفس دارند می دانند چه می خواهند و برای رسیدن به آن تلاش می کنند.

به خودتان انگیزه بدهید. اعتماد به نفس از توانایی ایجاد انگیزه برای رسیدن به اهدافتان ناشی می شود. البته به تعویق انداختن و یافتن بهانه ای برای تلاش نکردن برای انجام کارها همیشه آسان تر است. متأسفانه این نیز منجر به سرخوردگی و افتادن به یک دره عمیق می شود. یکی از راه‌هایی که می‌توانید در مسیر خود بمانید و با انگیزه بمانید، تنظیم نموداری از فعالیت‌های ضروری است که شامل موارد زیر است:

30-40 دقیقه ورزش/دویدن در روز
3 بار در هفته به مدت 30 دقیقه گیتار تمرین کنید
یک مقاله در هفته برای وبلاگ بنویسید
مقالات و روزنامه ها را برای ایده ها و تقویت مهارت های زبانی بخوانید

افزایش اعتماد به نفس

مراقب خودت باش. اگرچه تکیه بر ظاهر بدنی و ظاهر خوب خود به عنوان مبنایی برای اعتماد به نفس ایده خوبی نیست، مهم است که بهترین ظاهر و احساس خود را داشته باشید. این به معنای سالم ماندن و تناسب اندام، حفظ عادات خوب آرایش و استفاده بهینه از آنچه دارید است. در مورد بهترین سبک ها و رنگ ها برای تیپ بدنی خود تحقیق کنید. اگر به کمک نیاز دارید، مجلات مد مردانه و زنانه زیادی وجود دارند که می توانند ایده های خوبی به شما ارائه دهند. اینترنت همچنین منبع مفیدی برای یافتن آخرین گرایش ها و سبک ها است. به نگرش خود نیز توجه کنید. نحوه راه رفتن، صحبت کردن و رفتار شما به طور قابل توجهی نشان دهنده احساس شما نسبت به خودتان است. شخصیت خوب، ظاهری آراسته و شیک و لبخند بر لب می تواند شما را به سمت موفقیت در شغل، روابط و موفقیت شخصی بردارد.

ذهن خود را توسعه دهید و سپس به توسعه آن ادامه دهید! نه تنها مردم شما را جالب و شخصی می دانند که به دانش و آگاهی آنها کمک می کند، بلکه مغز خود را تیز و فعال نگه خواهید داشت.

افرادی که از نظر ذهنی تنبل می شوند و در طول زندگی خود را به چالش نمی کشند، با افزایش سن بیشتر در معرض ابتلا به زوال عقل، آلزایمر و سایر بیماری های مغزی تخریب کننده هستند. اعتماد به نفس به شدت سقوط خواهد کرد!

انجام کارهایی مانند:

خواندن مغز را توسعه می دهد
پازل های مغزی
انجام بازی هایی مانند شطرنج
مطلع شدن از رویدادهای جاری
یادگیری در مورد مسائل جهانی
روزنامه نگاری
نام افراد را حفظ کنید
دایره لغات خود را بهبود بخشید

در راس امور بمانید و مهارت های خود را تقویت کنید. به ارزیابی خود ادامه دهید. اعتماد به نفس بسته به کاری که با خود انجام می دهید می تواند بالا و پایین بیاید. اگر به طور اتفاقی سست شوید و تصمیم بگیرید که به پیشرفت خود ادامه ندهید، شروع به احساس بی انگیزگی و اعتماد به نفس کمتری خواهید کرد. حتی موفق‌ترین افراد دنیا هم  نمی‌توانند روی موفقیت‌های خود تکیه کنند، زیرا رشد شخصی یک روند مداوم است. با این حال مطمئن شوید که زیاده روی نکنید و برای رسیدن به هدف خود را تحت فشار قرار ندهید. یاد بگیرید که خودتان را بسنجید و در تلاش برای رسیدن به اهدافتان با تفریح ​​و سرگرمی تعادل برقرار کنید.

همانطور که می بینید، اعتماد به نفس نه تنها یک هدف دست یافتنی است، بلکه می تواند سرگرم کننده و بسیار مفید باشد. برای طراحی برنامه اقدام اعتماد به نفس خود وقت بگذارید و در صورت لزوم آن را با نیازها و اهداف خاص خود تنظیم کنید. تصمیم بگیرید که کدام ویژگی ها را می خواهید توسعه دهید، روی آن کار کنید یا برجسته کنید. ازش یه بازی درست کن این فرآیند به تنهایی خلاقیت شما را تحریک می کند و چه کسی می داند چه چیزهای بزرگی ممکن است رخ دهد! از سواری لذت ببرید زیرا به فردی با اعتماد به نفس تبدیل می شوید که مایل است کنترل سرنوشت خود را در دست بگیرد.

راستی تا دیر نشده حتما در دوره رایگان اعتماد به نفس و عزت نفس گام سمینار شرکت کنید. یک دوره خلاصه و مفید برای همه افرادی است که می خواهند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه