7 نکته برای افزایش انگیزه

افزایش انگیزه
انگیزشی وبلاگ

7 نکته برای افزایش انگیزه

افزایش انگیزه برای زندگی شخصی و شغلی بسیار مهم است. تقریبا تمام ما برای انجام کارهایمان نیاز به انگیزه داریم و بدون داشتن انگیزه کافی کاری انجام نمی دهیم.

متأسفانه، گاهی اوقات خیلی سخت است که خودمان را به حرکت درآوریم و به چیزی که می‌خواهیم برسیم.

حدس می‌زنم در یافتن بهانه‌هایی برای شروع نکردن یک برنامه ورزشی، خواندن آن کتاب جدید یا تمیز کردن کمد بسیار خوب عمل می‌کنیم.

واقعیت این است که ما موجودات روتین و عادت هستیم. با این حال، زمانی که به خودمان اجازه دهیم به انجام کاری عادت کنیم (مخصوصاً کاری که معمولاً در برابر انجام آن مقاومت می کنیم)، دیگر مشکلی نیست و حتی ممکن است از آن لذت ببریم.

به عنوان مثال، هنوز مسواک زدن برای بعضی ها دشوار است. اما کسانی که مدت طولانی است مسواک زدن را انجام داده‌اند، بدون هیچ مقاومت ذهنی این عمل را انجام می دهند.

چه کاری می‌توانیم انجام دهیم تا به خودمان انگیزه بدهیم تا اهدافمان را به انجام برسانیم یا حتی روی آن کار کنیم؟

برای شروع، می‌توانیم کمی تفکر انتقادی انجام دهیم و از خود بپرسیم که اگر عادت یا روال خاصی را در خود ایجاد نکنیم، چه اتفاقی خواهد افتاد. برخی از عواقب غفلت از انجام این کار چه خواهد بود؟

در اینجا 7 نکته عالی برای ایجاد و افزایش انگیزه آورده‌ایم که قطعا برای شما مفید خواهد بود:

1- تصمیم بگیرید که چه می خواهید.

تصمیم گیری

وقتی هدف ندارید، ایجاد انگیزه در خودتان سخت است. یک هدف تعیین کنید و تصمیم بگیرید که چگونه برای آن قدم بردارید. می خواهید در مسابقه ماراتن شرکت کنید، 10 پوند وزن کم کنید یا پول کافی برای خرید یک خودروی جدید به دست آورید؟ دانستن آنچه می خواهید به انجام برسانید اولین قدم در ایجاد انگیزه برای شروع است.

2- هدف خود را به بخش های کوچکتر و قابل مدیریت تر تقسیم کنید.

اگر عادت به تعیین اهداف یا ارزیابی خواسته های خود ندارید، انجام این کار در ابتدا می تواند دلهره آور و طاقت فرسا به نظر برسد. با تقسیم کردن هدف خود به بخش های کوچکتر و مراحل قابل کنترل تر، می توانید تأثیر فوری را کاهش دهید. شما نمی خواهید قبل از اینکه به خودتان فرصت بدهید وحشت کنید و دست از کار بکشید!

3- از خود گفتاری استفاده کنید و مراحل مورد نیاز برای رسیدن به هدف یا هدف خود را تجسم کنید.

در یک مطالعه جدید گسترده  که در مجله Frontiers in Psychology منتشر شد، پروفسور اندرولین در همکاری با آزمایشگاه بی‌بی‌سی انگلستان کشف کرد که مؤثرترین روش انگیزشی ترکیبی از صحبت با خود و تجسم است.

صحبت با خود

محققان دریافتند که بیشترین پیشرفت‌ها در عملکرد زمانی اتفاق می‌افتد که صحبت با خود مانند “من می‌توانم بهتر انجام دهم، می‌توانم بهترین امتیاز خود را شکست دهم” و تجسم (دیدن خود در عملکرد بهتر در یک کار) به طور قابل توجهی نتیجه را بهبود می‌بخشد و منجر به عملکرد مطلوب در یک کار می‌شود.

با این حال، یک نکته وجود دارد. سایر تحقیقات اخیر نشان داده اند که خیال پردازی ایده آل در مورد آینده به جای تجسم گام های مهم واقعی مورد نیاز برای رسیدن به یک هدف، نتیجه معکوس دارد. «افراق» در تجسم به جای تجسم چالش ها و موانعی که احتمالاً با آنها روبرو خواهید شد، در واقع انرژی شما را تحلیل می برد. ایده این است که موانع بالقوه را تجسم کنید و سپس در حل مشکلات پیشاپیش شرکت کنید.

4- تصاویر یا شعارهای انگیزشی را روی یخچال یا جاهای دیگر قرار دهید.

برای تداوم یادآوری و تعهد مجدد، دیدن تصاویر افرادی که به آنچه شما می‌خواهید دست یافته‌اند، همیشه الهام‌بخش است. انجام این کار باعث دستیابی به هدف و واقع بینانه می شود. به همین ترتیب، شعارهای کوچکی مانند «برو» یا «فقط انجامش بده» می‌تواند به شما کمک کند. حتماً جملات الهام بخش و انگیزشی را نیز بخوانید.

5- به خود یادآوری کنید که چرا این را می خواهید و روی نتیجه نهایی تمرکز کنید.

اگر به خود یادآوری کنید که می‌خواهید سالم‌تر باشید، به دنبال آن ترفیع بروید، یا فقط خودتان را بهتر کنید، کاری را که انجام می‌دهید و چرایی آن را دوباره ایجاد می‌کنید. این غیرعادی نیست که دچار رکود شوید. گاهی اوقات آنچه را که قرار است انجام دهیم را فراموش می کنیم و یک یادآوری کوچک تنها چیزی است که برای احیا شدن نیاز داریم. نتیجه نهایی را تجسم کنید (و نه خیال پردازی کنید) و «احساس کنید» که وقتی به هدف خود رسیدید چقدر خوشحال و پیروز خواهید شد. هیچ چیز مانند وعده موفقیت و موفقیت برای کمک به بسیج و ایجاد انگیزه وجود ندارد!

پیشرفت

6- پیشرفت خود را پیگیری کنید.

پیشرفت خود را در یک فایل اکسل یا روی کاغذ ثبت کنید. با سنجش میزان پیشرفت و موفقیت خود می توانید به راحتی انگیزه خود را تجدید کنید. مرور پیشرفت خود به تنهایی می تواند به شما انگیزه دهد که به پیشروی ادامه دهید، نه اینکه به شما یادآوری کند که برای رسیدن به آن چه اقداماتی باید انجام دهید. مرور کنید، به خاطر بسپارید و دوباره متعهد شوید!

7- آن را به یک عادت تبدیل کنید.

هنگامی که به هدف یا اهداف خود رسیدید، آن را به یک عادت تبدیل کنید! اگر قرار بود ورزش کنید یا به درستی غذا بخورید، آن را ادامه دهید. اگر هدف کار برای ترفیع یا هر رویداد دیگری بود که یکبار مصرف کنید، عادت خودسازی را حفظ کنید. زمانی که به یک عادت تبدیل شد، طبیعت دوم شما خواهد بود و دیگر لازم نیست به آن فکر کنید. این بدان معناست که دیگر به تعویق انداختن، اجتناب یا تلاش برای ایجاد انگیزه برای انجام دوباره آن اقدام نخواهید کرد.

هر از چند گاهی از کار دور شوید و استراحت کنید. شرایط و جدول زمانی را که تحت آن کار می کنید با انتخاب مکان دیگری یا امتحان روشی متفاوت تغییر دهید. در صورت امکان، راهی برای لذت بخشیدن به این فرآیند پیدا کنید. انجام این کار نه تنها به شما انرژی تازه ای برای پروژه مهمتان می دهد، بلکه چشم انداز تازه ای را ارائه می دهد.

جای تعجب نیست که همه ما هر از گاهی در ایجاد انگیزه در خودمان مشکل داریم. با این حال، اگر به خاطر بیاوریم که چرا می‌خواهیم کاری را انجام دهیم، و وقتی انجام می‌دهیم چقدر احساس خوبی خواهیم داشت، اغلب می‌تواند به عنوان انگیزه اولیه و اولیه مورد نیاز برای حرکت ما باشد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه