6 نکته برای ترک منطقه راحتی زندگی

منطقه راحتی
توسعه فردی وبلاگ

6 نکته برای ترک منطقه راحتی زندگی

منطقه راحتی یا به قولی نقطه امن زندگی ما باعث شده تا بسیاری از فرصت ها را از دست بدهیم. مغز انسان قدرتمند است. این به ما امکان می دهد کشتی های موشکی بسازیم، فیزیک را کشف کنیم و بر چالش های غیرقابل تصور غلبه کنیم.

 از بسیاری جهات، مغز موجودی عادت پذیر است. این ویژگی مسیرهای عصبی را ایجاد می کند که هر زمان که نیاز به تصمیم گیری داشته باشد به آنها مراجعه می کند. این مسیرها به الگوهایی در افکار و رفتارهای ما تبدیل می شوند. به همین دلیل است که به نظر می رسد گاهی اوقات در یک شیار گیر می کنیم. اگر احساس می کنید زندگی شما در حال سکون است، ممکن است لازم باشد منطقه راحتی خود را ترک کنید.

منطقه راحتی چیست؟

منطقه راحتی یک حالت روانی است که در آن افراد احساس امنیت می کنند. این نیاز ما به یقین را برآورده می‌کند، یکی از قدرتمندترین شش نیاز انسان. وقتی در منطقه راحتی خود هستیم، می دانیم که چه چیزی را انتظار داریم و می دانیم که چگونه واکنش نشان دهیم. ما احساس می کنیم که بر اوضاع کنترل داریم. تمام نیازهای فوری ما برآورده شده و احساس آرامش می کنیم.

وقتی منطقه راحتی را ترک می کنیم، دیگر در یک موقعیت آشنا و قابل کنترل نیستیم. مغز مسیرهایی را که برای اینکه بداند چگونه واکنش نشان دهد، ایجاد نکرده است  و ممکن است ما احساس اضطراب و ترس کنیم. با این حال، ترک منطقه راحتی ضروری است.

چرا منطقه راحتی را ترک کنیم؟

زندگی در منطقه آسایش مزایای زیادی دارد: استرس کم، کاهش اضطراب و احساس رفاه کلی. اما همچنین می تواند به شما این احساس را بدهد که در یک الگوی ساکن هستید. به این دلیل که عدم اطمینان و رشد نیز نیازهای انسان هستند. این یک پارادوکس است: اطمینان بیش از حد، و ما نیاز خود را برای رشد و تجربیات جدید برآورده نخواهیم کرد. اما عدم اطمینان بیش از حد می تواند منجر به اضطراب و عدم بهره وری شود.

منطقه راحتی

توانایی بیرون رفتن از منطقه راحتی خود به روش های منظم و مثبت به شما امکان می دهد تعادل درستی بین اطمینان و عدم اطمینان ایجاد کنید. فشار دادن مرزهایتان می تواند شما را سازنده تر، سازگارتر و خلاق تر کند. همانطور که مرزهای شخصی خود را فشار می دهید، مغز خود را برای انطباق با موقعیت های جدید آموزش می دهید و مسیرهای عصبی جدیدی ایجاد می کنید که شما را به یک مشکل گشا، تصمیم گیرنده و رهبر بهتر تبدیل می کند. شما واقعاً غیرقابل توقف می شوید.

چگونه منطقه راحتی خود را ترک کنیم

برای ترک منطقه راحتی، باید یاد بگیرید که چگونه ترس و اضطراب طبیعی را که هنگام امتحان کردن چیزهای جدید احساس خواهید کرد، کنترل کنید. با برقراری ارتباط با احساسات و تغییر ذهنیت شما شروع می شود.

1. خط پایه خود را پیدا کنید

برای اینکه از منطقه راحتی خود خارج شوید، باید میزان تحمل ریسک خود را تعیین کنید. بیشتر مردم فکر می‌کنند که تحمل ریسک بیشتری نسبت به آنچه که هستند دارند و بسیاری از مردم واقعاً تحمل خطر خود را نمی‌دانند زیرا هرگز با موقعیت شدیدی مواجه نشده‌اند. برای پیدا کردن خط پایه خود، نیروی محرکه خود را تعیین کنید. اگر نیاز شماره یک انسانی شما اطمینان یا ارتباط است، ممکن است نیاز داشته باشید که منطقه آسایش خود را بیش از دیگران ترک کنید.

2. بر احساسات خود مسلط شوید

کسانی که به راحتی می توانند مناطق راحتی را ترک کنند، ممکن است تسلط عاطفی بیشتری نسبت به کسانی که در روال ها گیر کرده اند، داشته باشند. این بدان معنا نیست که آنها احساسات خود را سرکوب می کنند – در واقع، آنها دقیقا برعکس عمل می کنند. آنها تصدیق می کنند که احساسات آنها برای هدایت آنها وجود دارد. آنها احساسات خود را کاملاً احساس می کنند و از خود می پرسند: “این احساس واقعاً به من چه می گوید؟” وقتی منطقه راحتی خود را ترک می کنید، اضطراب طبیعی است. این به شما می گوید که احساس آسیب پذیری می کنید. آن را تصدیق کنید، سپس از آن عبور کنید.

3. ذهنیت رشد را توسعه دهید رشد

یکی از ضروری ترین نیازهای انسان است: اگر در حال رشد نباشید، در حال مرگ هستید. موفق ترین افراد جهان نیاز عمیقی به رشد دارند که آنها را وادار می کند تا منطقه راحتی را در جستجوی چیزهای جدید ترک کنند. به این می گویند داشتن ذهنیت رشد – این باور که انسان ها می توانند مهارت های خود را بهبود بخشند. در مقابل، افرادی که ذهنیت ثابتی دارند، باور ندارند که می‌توانند خود را بهبود بخشند، و ممکن است زحمت تلاش را هم ندهند. وقتی ذهنیت رشدی را در خود ایجاد کنید، قفل قدرت درونی خود را باز خواهید کرد.

4. از کوچک شروع کنید

نیازی نیست فوراً بزرگ شوید. از کوچک شروع کنید: به همکارتان که قبلاً هرگز به او سلام نکرده اید، «سلام» بگویید. مسیر متفاوتی را برای رسیدن به محل کار انتخاب کنید. یک رستوران جدید را امتحان کنید. شروع به ایجاد عادات جدید کنید که توانایی شما برای ترک منطقه راحتی را به چیزی تبدیل می کند که طبیعی است و به بخشی از برنامه روزانه شما تبدیل می شود.

5. افراد همفکر پیدا کنید

اگر می خواهید منطقه راحتی خود را ترک کنید، باید خود را با افراد مناسب احاطه کنید. افرادی که ذهنیت رشد دارند. افرادی که خود را به چالش می کشند تا بهتر باشند و به صورت روزانه بهتر عمل کنند. افرادی که موفقیت های شما را جشن می گیرند و به شما کمک می کنند از شکست هایتان درس بگیرید. این می تواند یک مربی نتایج، یک مربی یا گروهی از دوستان حمایت کننده باشد. وقتی یاد بگیرید که از قدرت نزدیکی استفاده کنید، هر چیزی ممکن است.

6. شکست را بپذیرید و درس را بیابید

ترس از شکست یکی از رایج ترین ترس هایی است که ما را از دستیابی به برتری باز می دارد. وقتی به بهترین ورزشکاران، افراد تجاری و بازیگران نگاه می کنید، متوجه می شوید که آنها در یک چیز مشترک هستند: همه آنها در مقطعی از زندگی خود به طرز چشمگیری شکست خورده اند. تفاوت این است که آنها اجازه نمی دهند شکست آنها را عقب نگه دارد. آنها می دانند که در هر شکستی درسی وجود دارد – اما برای یافتن آن باید از منطقه راحتی خود خارج شوید.

شما چقدر حاضرید از منطقه امن ذهنی در روانشناسی خارج شوید و به کشف ناشناخته‌ها بپردازید؟ در این مسیر با چه مشکلات و دغدغه‌هایی مواجه بوده‌اید؟ لطفاً تجربیات خود را با کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه