در لحظات خوب و بد چگونه مثبت فکر کنیم؟

فکر مثبت
توسعه فردی وبلاگ

در لحظات خوب و بد چگونه مثبت فکر کنیم؟

واقعاً فکر مثبت با مثبت فکر کردن یعنی چی؟ اغلب اوقات زمانی که در حال گذراندن دوران چالش برانگیزی هستیم، یا فقط در بدبختی هستیم، اطرافیان همیشه توصیه می کنند که فقط مثبت فکر کن!

گاهی اوقات تشخیص اینکه دقیقاً فکر مثبت چه معنی دارد سخت است.

آیا این به معنای انکار درد و ناراحتی ماست؟

آیا باید وانمود کنیم که همه چیز خوب و عالی است و هیچ مشکل واقعی وجود ندارد؟

اکثر اوقات وقتی مشکل جدی برای ما پیش میاید که در لحظه قابل حل کردن نیست و یا ذهن را به شدت درگیر می کند، اکثر ما دوست داریم تا روی تخت دراز بکشیم و دیگر هیچ اقدامی برای رفع مشکل نخواهیم کرد.

دراز کشیدن و کاری نکردن فقط زمان ما را هدر می دهد و هیچ نتیجه دیگری نخواهد داشت. در این مواقع ما باید چه کاری انجام دهیم؟

اول از همه باید طرز فکر یا نگرش خود را از غیرمولد بودن به مثبت و پیشرو بودن تغییر دهیم. البته ما نمی‌توانیم انکار کنیم، یا با عینک‌ خوشبینی محض به دنیا نگاه کنیم.

فکر مثبت

احساسات و شرایط منفی وجود دارد. در چنین مواردی ما باید از تفکر مثبت استفاده کنیم و از آن به عنوان یک استراتژی برای تفسیر آنچه برایمان اتفاق می افتد به روشی مفید و سازنده استفاده کنیم تا زندگی خود را بهتر کنیم.

البته به معنای انکار درد و ناراحتی نیست. این بدان معنی است که آنها را درک کنیم و از آنچه می توانیم برای تقویت عزم و عضله انعطاف پذیری خود استفاده کنیم.

بپذیرید که برای رشد و تکامل در این دنیا هستید. زندگی همیشه آرام پیش نمی رود. قرار نیست همه چیز یک سرگرمی یا ورزش با لذت فراوان باشد. درس‌های زندگی می‌توانند دشوار باشند، اما اگر با اجتناب و دلهره به آن‌ها نزدیک شوید، دشوارتر می‌شوند. اگر آنها را فرصت هایی برای قوی تر، عاقل تر و انعطاف پذیرتر می بینید، مثبت و سازنده فکر می کنید.

یاد بگیرید که لیمو را به لیموناد تبدیل کنید. در هر موقعیتی به دنبال درس هایی باشید که باید یاد بگیرید. به جای اینکه برای خود متاسف باشید وقتی همه چیز طبق خواسته شما پیش نمی رود، هر کاری می توانید انجام دهید تا از موقعیت به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. در عوض بیاموزید که چگونه از افتادن در تله های مشابه و انجام اشتباهات مشابه جلوگیری کنید. با انجام این کار، بدون شک برای آن بهتر خواهید بود.

همانطور که جیمز جویس گفت: “اشتباهات یک انسان دریچه های کشف او هستند.”

خودت را باور کن. بدانید که آنچه برای موفقیت لازم است را دارید. رویاها و اهداف شما نشان می دهد که استعدادهای شما کجاست و پتانسیل واقعی شما کجاست. نیازی به گفتن نیست، شما باید استعدادهای ذاتی خود را توسعه دهید. با این حال، بدانید که شما سهم منحصر به فردی دارید. تو یک نوع هستی

پشتکار کسب کنید. وقتی ذهنیت مثبتی دارید هرگز تسلیم نمی شوید. رویاها، اهداف و مقاصد خود را با همه چیزهایی که دارید دنبال می کنید و به چیزی کمتر رضایت نمی دهید. این بدان معنا نیست که شما در این راه موانع و موانع مختلف نخواهید داشت. این فقط به این معنی است که شما اجازه نخواهید داد که شما را متوقف کنند!

“بزرگترین افتخار ما در این نیست که هرگز شکست نخوریم، بلکه در این است که هر بار که شکست میخوریم برخیزیم.” رالف والدو امرسون

به دنبال الهام و حمایت باشید. درباره پیروزی های دیگران بخوانید و مطالعه کنید. بسیاری از افراد موفق شرایط چالش برانگیزی را پشت سر گذاشته اند تا به جایی که هستند برسند. یادگیری در مورد آزمایش‌ها و مصیبت‌های آن‌ها می‌تواند انگیزه و الهام بخش شما برای دستیابی به آن چیزی باشد که انتخاب می‌کنید. برای کمک به مثبت و متمرکز ماندن، حمایت خانواده و دوستان را جلب کنید.

“بیشتر ما، شنا کردن در برابر جزر و مد مشکلی که دنیا چیزی در مورد آن نمی داند، فقط به کمی تحسین یا تشویق نیاز داریم – و ما به هدف خواهیم رسید.” جروم فلیشمن

در نهایت، مثبت اندیشی به معنای غیرواقعی بودن یا توهم بودن نیست. این به معنای برخورد با زندگی و چالش های زندگی است. این بدان معناست که مایل به انجام کار لازم برای ادامه زندگی کامل با هر آنچه که مستلزم آن است، باشید. بنابراین دفعه بعد که یک فرد خوش نیت به شما گفت مثبت فکر کنید، فقط با اعتماد به نفس پاسخ دهید و به او بگویید که این بخشی از طرز فکر روزانه و سازنده شماست.

مترجم: حسن محبی

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه