چگونه مالک یک کسب و کار باشیم

چگونه مالک یک کسب و کار باشیم
توسعه کسب و کار وبلاگ

چگونه مالک یک کسب و کار باشیم

اگر قرار باشد با خانواده خود یک تعطیلات دو هفته ای داشته باشید، زمانی که خارج از دفتر هستید وقت خود را چگونه سپری می کنید؟ وقتی نبودید چه اتفاقی برای کسب و کار شما می افتاد؟ آیا تمام وقت خود را با تلفن یا لپ تاپ خود صرف پاسخ دادن به ایمیل ها می کنید؟ آیا تیم شما نمی تواند بدون تماس شما با آنها کار کند؟ آیا تعطیلات شما به دلیل اینکه در دفتر نیستید استرس بیشتری برای شما ایجاد می کند؟

اگر کسب و کار شما در غیبت کوتاه شما آسیب می بیند، پس شما یک اپراتور تجاری هستید نه یک مالک کسب و کار. وقتی ما یک اپراتور تجاری را تعریف می کنیم، می بینیم که شامل اداره روزانه یک شرکت می شود. این بسیار بدیهی است که وقتی اپراتور در محل نیست، کسب و کار معمولاً متوقف می شود. برای صاحب کسب و کار، تمرکز بر تصمیم گیری برای کسب و کار و سود بردن از آن است.

هدف واقعی یک کسب و کار باید ساختن چیزی باشد که زمانی که شما آنجا نیستید اجرا شود. اگر یک اپراتور تجاری هستید، خبر خوب این است که می توانید یاد بگیرید که چگونه به معنای واقعی کلمه صاحب یک کسب و کار شوید – و به رویاهای خود برسید.

آیا شما صاحب یک کسب و کار هستید؟

وقتی از کلمات صاحب کسب و کار استفاده می کنیم، یعنی کسی که به صورت فردی یا با شرکا کنترل تصمیم گیری پولی و عملیاتی را در دست دارد، در مورد احساس واقعی مالکیت صحبت می کنیم. مالک کسب و کار کنترل نهایی بر شرکت دارد و تصمیم می گیرد چه چیزی و به چه کسی واگذار کند.

اگرچه تصویر جوان اعجوبه دره سیلیکون اغلب به ذهن خطور می کند، میانگین سن یک صاحب کسب و کار در ایالات متحده نزدیک به 50 سال است. یک صاحب کسب و کار می تواند حقوق ماهانه دریافت کند و معمولاً بیش از یک آمریکایی متوسط ​​درآمد دارد، اما او کارمند نیست و تنها کسی است که در شرکت حق دارد در پایان سال سود خالص دریافت کند یا دوباره سرمایه گذاری کند. این پول به شرکت باز می گردد.

چه چیزی مالک را از اپراتور جدا می کند؟ اتخاذ باورهای توانمند در مورد آزادی و تلاش نکردن برای انجام همه آن به تنهایی.
برای بررسی اینکه آیا شما صاحب کسب و کار هستید یا اپراتور، همه چیز به یک سوال خلاصه می شود: آیا شما کسب و کار خود را اداره می کنید یا کسب و کار شما شما را اداره می کند؟ برای تعیین پاسخ به این سؤال، از خود سؤالات زیر را بپرسید:

آیا می‌توانید استراتژیک باشید یا به دلیل مشغله‌ای که برای ایجاد فضای نوآوری دارید، بارها و بارها همین کارها را انجام می‌دهید؟ آیا می توانید به عقب برگردید و تصویر بزرگتر را ببینید؟ یا گرفتار علف های هرز شده اید زیرا تیم شما نمی تواند بدون شما کشتی را به طور موثر اداره کند؟

کارآفرین در مقابل صاحب کسب و کار

آیا یک کارآفرین صاحب کسب و کار است؟ کارآفرینان یک ایده یا فناوری دارند که آنها را به یک تجارت تبدیل می کنند، که اغلب در معرض خطرات مالی بزرگ است. در مراحل اولیه، این درست است که همه صاحبان کسب و کار کارآفرین هستند – وقتی کسب و کاری را راه اندازی می کنید، اغلب تنها چیزی که دارید چشم انداز و بودجه است. همانطور که کسب و کار شما بالغ می شود و دیگر یک سرمایه گذاری جدید و مخاطره آمیز نیست، ممکن است دیگر یک کارآفرین در نظر گرفته نشوید.

از سوی دیگر، کارآفرینانی هستند که هرگز صاحب کسب و کار نمی شوند. شما می‌توانید یک سرمایه‌گذار باشید، یا یک رهبر رویایی باشید که یک ایده عالی را بدون انجام هیچ‌یک از کارها فروخته است. حتی کارآفرینان سریالی وجود دارند که شرکت‌هایی را راه‌اندازی می‌کنند و به سرعت به فروش می‌رسانند.

چگونه صاحب کسب و کار شویم

اگر نمی توانید از شرکت خود فاصله بگیرید و به دیگران اجازه دهید مسیر را هدایت کنند، هدف جدید شما این است: بیاموزید که چگونه به جای یک اپراتور، صاحب کسب و کار شوید. این تغییر را هم در هویت و هم در کسب و کار خود انتخاب کنید. چگونه؟ همانطور که تونی گفت، یک صاحب کسب و کار استراتژیست نهایی است.

اگر از خود بپرسید “صاحب کسب و کار چیست؟” در این صورت شما احتمالاً مناطقی دارید که می توانید در مورد اداره شرکت خود پیشرفت کنید. آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه یک صاحب کسب و کار شوید و از حالت اپراتور خارج شوید؟

1. از مهارت های متنوع استفاده کنید

اگرچه هدف این است که یک تیم چند کاره بسازید که بتواند اکثر جنبه های تجارت شما را بدون شما مدیریت کند، اما در ابتدا اینطور نخواهد بود. به‌عنوان یک صاحب کسب‌وکار جدید، می‌بینید که به تلفن‌ها پاسخ می‌دهید و کف دفتر را تمیز می‌کنید، علاوه بر ارائه ارائه‌ها و انجام معاملات بزرگ.

احتمالاً باید مهارت های جدیدی مانند حسابداری و خواندن صورت های مالی را نیز بیاموزید. یک کسب و کار فقط به اندازه روانشناسی رهبرش قوی است و اعتراف به اینکه نقاط ضعفی دارید شرمنده نیست. در واقع، درخواست کمک در مواقعی که به آن نیاز دارید یا حتی برون سپاری برخی از کارها ضروری است، تا زمانی برای تمرکز بر آنچه واقعا مهم است داشته باشید.

2. فداکاری شخصی کنید

یک صاحب کسب و کار باید برای رشد شرکت خود فداکاری های کوتاه مدت انجام دهد. این می تواند به معنای ساعات طولانی، از دست دادن تعطیلات و به تعویق انداختن فعالیت های فوق برنامه باشد. با این حال، تصویر بزرگتر این است که این تلاش به شما در دستیابی به اهداف بلند مدت کمک می کند.

به یاد داشته باشید که چیزی به نام تعادل بین کار و زندگی وجود ندارد – فقط یکپارچگی کار و زندگی وجود دارد. وقتی کاری را انجام می دهید که دوست دارید، کار و زندگی شما به طور طبیعی با هم ادغام می شوند. و هنگامی که کسب و کار خود را ایجاد کردید و راه هایی برای افزایش سود پیدا کردید، می توانید از آزادی که به دست آورده اید لذت ببرید.

3. روی خودتان سرمایه گذاری کنید

فکر می کنید که تبدیل شدن به یک کسب و کار به معنای کسب درآمدهای کلان است؟ دوباره فکر کنید. اکثر صاحبان مشاغل جدید به جای پرداختن به خود، هر گونه سودی را در شرکت خود سرمایه گذاری می کنند. در واقع، پاسخ به “به عنوان یک صاحب کسب و کار چقدر به خود پرداخت می کنید؟” اغلب در چند سال اول “هیچ” است. طبق گفته Fundera، 30 درصد از صاحبان مشاغل کوچک به هیچ وجه حقوق نمی گیرند و 83 درصد کمتر از 100000 دلار در سال به خود حقوق می دهند.

به عنوان یک صاحب کسب و کار، ممکن است از شما خواسته شود که بخشی از پس انداز خود را با رشد کسب و کار در آن سرمایه گذاری کنید. با این حال، همانطور که فداکاری های شخصی معمولا کوتاه مدت هستند، فداکاری های مالی نیز کوتاه مدت هستند. سال‌های اولیه احتمالا سود کلانی خواهید داشت، اما وقتی کاری را که دوست دارید انجام می‌دهید، ارزشش را دارد. و هنگامی که کسب و کار خود را فراتر از مراحل کودکی و نوجوانی چرخه تجاری رشد دهید، به آزادی مالی و شخصی دست خواهید یافت.

4. روی آنچه مهم است تمرکز کنید

وقتی به تعریف مالک کسب و کار نگاه می کنید، متوجه می شوید که شامل حل اختلافات جزئی کسب و کار نمی شود. یک صاحب کسب و کار بر روی مسائل سطح بالا مانند ایجاد یک فرهنگ سازمانی مثبت و توسعه استراتژی های جدید برای افزایش وفاداری مشتری تمرکز می کند. شما یک چشم انداز قانع کننده برای شرکت خود ایجاد می کنید و دیگران را تشویق می کنید تا از طریق آن چشم انداز شما را دنبال کنند.

درگیر جزئیات نشوید وظیفه یک صاحب کسب و کار هدایت جهت شرکت با ایجاد ارزش های قوی و فرهنگ نوآوری است. جزئیات را می توان به تیم خود واگذار کرد.

5. تیم مناسب بسازید

یک مالک واقعی کسب‌ و کار، نه تنها با استفاده از ایده‌های خود، بلکه از توانایی‌ها و نقاط قوت افراد با استعداد اطراف خود، با ایجاد تیم مناسب، کسب‌وکار خود را به حداکثر می‌رساند. شما مطمئناً باید مهارت های رهبری خود را داشته باشید، اما همچنین باید به صورت استراتژیک استخدام کنید تا به مرور زمان، آنها بتوانند در نقش های رهبری اصلی قدم بگذارند و بدون شما عملیات روزانه کسب و کار را انجام دهند.

مطمئن شوید که تیمی دارید که بتوانید با این “کودکی” که عشق و علاقه زیادی در آن ریخته اید اعتماد کنید. در غیر این صورت، کسب و کار شما همیشه با کارهایی که شما به عنوان یک صاحب کسب و کار می توانید شخصاً هر روز انجام دهید محدود خواهد شد و همیشه استرس خواهید داشت. اگر اینطور است، پس شما یک کسب و کار ندارید – شما یک شغل دارید. وقتی شغلی دارید که باید هر روز در آن باشید، محدود می شوید، اما وقتی کسب و کاری دارید که می تواند بدون شما کار کند، از نظر مالی آزاد هستید.

آیا تبدیل شدن به یک کسب و کار کمی سخت به نظر می رسد؟ این بدان معنا نیست که نمی توانید کارهایی را که دوست دارید انجام دهید یا بخشی از تجارت باشید. به هر حال، شما همچنان می توانید اپراتوری باشید که منطقی است اپراتور باشید. اما با ایجاد این تغییر ضروری در ذهنیت خود به خود و کسب و کارتان اجازه دهید رونق بگیرد.

ویژگی های عالی یک کارآفرین را هدایت کنید و چشم اندازی برای شرکت خود در ذهن داشته باشید. هدف نهایی شما از راه اندازی کسب و کار خود چیست؟ به احتمال زیاد، این بود که آزادی مالی بیشتری را تجربه کنید یا زمان بیشتری برای تمرکز روی چیزهایی که دوست دارید، مانند خانواده، علایق یا اهداف ارزشمندتان داشته باشید. هنگام تغییر از اپراتور تجاری به صاحب کسب و کار، این هدف نهایی را در ذهن داشته باشید.

آیا شما صاحب کسب و کاری هستید؟ اگر نه، یکی می شوید؟ در مورد آنچه برای داشتن یک کسب و کار لازم است و وقت گذراندن با دیگرانی که برای ایجاد کسب و کار خود کار می کنند بیشتر بدانید. با شرکت در Business Mastery از یک زندگی پر استرس به یک زندگی آزاد تبدیل شوید

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه