8 راه برای ایجاد علاقه شغلی

علاقه شغلی
توسعه کسب و کار وبلاگ

8 راه برای ایجاد علاقه شغلی

علاقه شغلی و داشتن اشتیاق به کاری که داریم یکی از مهمترین معیارهای شاد بودن در دنیای امروز است. در طول چند دهه گذشته، تغییری آهسته در نحوه یافتن معنا در زندگی‌مان صورت گرفته است. اکثر افراد شاغل به جای اینکه کار را تنها به عنوان راهی برای امرار معاش تلقی کنند، می خواهند به کار علاقه داشته باشند. معمولا ما به دنبال مشاغلی هستیم که به ما حس هدفمندی بدهد.

اخیرا یک مطالعه نشان داد که 83 درصد از کارمندان خواهان معنا در کار روزانه خود هستند.

ما نیمی از ساعات بیداری خود را (گاهی اوقات بیشتر) در محل کار خود می گذرانیم، بنابراین تعجبی ندارد که بخواهیم از آن لذت ببریم. به علاوه، تغییرات اخیر در جهان و اقتصاد بسیاری از مردم را وادار کرده است که اولویت های خود را دوباره ارزیابی کنند. با این حال، تنها 5 درصد از کارگران احساس می کنند موقعیت فعلی آنها با معنی ترین کاری است که می توانند انجام دهند. آیا شما یکی از افراد خوش شانسی هستید که می توانید بگویید: “من به کارم علاقه دارم”؟ اگر نه، وقت آن رسیده است که کشف کنید چگونه در کار اشتیاق پیدا کنید.

علاقه شغلی یا اشتیاق به کار چیست؟

اشتیاق به کار به این معنی است که شما نسبت به کاری که انجام می دهید هیجان زده هستید. شما معنا و هدف را در کار خود پیدا می کنید. شما هر روز را با تمرکز انجام می دهید، هرگز بهانه نمی آورید که چرا نمی توانید کارها را انجام دهید. همانطور که اپرا وینفری افسانه ای آن را خلاصه کرد: “شور انرژی است. قدرت ناشی از تمرکز روی چیزهایی که شما را هیجان زده می کند را احساس کنید.»

آیا به کار علاقه دارید؟ گفتنش آسان است افراد پرشور هر روز صبح با احساس انرژی و سرزندگی از رختخواب بیرون می آیند. شما کاملاً درگیر هستید و در کار خود گم می شوید. شما همیشه به این فکر می کنید که چگونه می توانید کارهای بیشتری انجام دهید، بیشتر باشید و مشارکت بیشتری داشته باشید – و برای رسیدن به آن اهداف سخت کار می کنید. شما به پروژه ها و شرکت خود متعهد می مانید. و شما دائماً در حال یادگیری و رشد هستید. تنها در این صورت است که می توانید واقعاً بگویید: “من به کارم علاقه مند هستم.”

مزایای علاقه داشتن به کار

بیشتر در مورد این سوال وجود دارد که “علاقه شغلی چیست؟” بیش از یک تعریف اشتیاق به کار همچنین می تواند به رشد شخصی و حرفه ای شما و همچنین موفقیت شرکت شما کمک کند. مطالعات نشان داده‌اند که کارمندان «تماس‌گرا» – کسانی که برای کارشان اشتیاق دارند – هم حقوق و هم موقعیت سازمانی بالاتری کسب می‌کنند. آنها همچنین در شغل خود رضایت بیشتری را تجربه می کنند و تمایل دارند مدت بیشتری در همان شرکت بمانند.

چرا اشتیاق این همه فواید دارد؟ وقتی به کار علاقه دارید، می توانید موهبت انگیزه را تجربه کرده و در آغوش بگیرید. تمرکز شما افزایش می یابد. شما دیگر از شکست نمی ترسید. خلاق تر و مبتکرتر می شوید. این همان انرژی است که مدیران ارشد نمی توانند از دست بدهند و آن را با ترفیع، افزایش حقوق و پاداش پاداش می دهند.

چگونه در کار اشتیاق پیدا کنیم

علاقه شغلی و اشتیاق به کار به شما کمک می کند تا در زندگی رضایت داشته باشید، بهره وری بیشتری داشته باشید و درآمد بیشتری کسب کنید. شگفت انگیز به نظر می رسد – و می تواند همین الان شروع شود. اگر می خواهید امروز و تا آخر عمر بتوانید بگویید “من به کارم علاقه دارم” این هشت استراتژی را دنبال کنید.

1. دیدگاه خود را تغییر دهید

اگر نسبت به کار علاقه کمتری دارید، از قبل می‌دانید که معنا همه چیز است. اما ممکن است ندانید که می توانید معنایی را که به تجربیات خود می دهید انتخاب کنید. شما می توانید دیدگاه خود را تغییر دهید تا روی نکات مثبت تمرکز کنید. شما می توانید انتخاب کنید که در کار خود خوبی ها را ببینید، چه زندگی دیگران را بهبود بخشید، چه محصولاتی را بسازید که مردم به آنها نیاز دارند یا کمک کنید تا جهان به خوبی اداره شود.

2. کار را با اهداف خود مرتبط کنید

در حالی که ما اغلب به دنبال کار برای یافتن رضایت هستیم، نیازی نیست که این کار نهایی و همه چیز در زندگی ما باشد. ما باید هدف بزرگتری را کشف کنیم، مانند بازپرداخت به جوامع خود، گذراندن زمان بیشتر با خانواده یا سفر به دنیا، و سپس کار خود را به آن متصل کنیم. اگر می‌خواهید با خانواده‌تان وقت بگذرانید و کارتان به شما اجازه می‌دهد تا تعادل خوبی بین کار و زندگی برقرار کنید، این یکی از راه‌هایی است که به شما کمک می‌کند به اهداف بزرگ‌ترتان برسید.

3. با دیگران ارتباط برقرار کنید

راه دیگری که می توانید نسبت به کار اشتیاق بیشتری پیدا کنید این است که نسبت به کسانی که با آنها کار می کنید اشتیاق پیدا کنید. با همکاران خود رابطه برقرار کنید. خانواده های آنها را بشناسید. آنچه را که دوست دارند انجام دهند را کشف کنید. از اهداف آنها در زندگی بپرسید. احساس اینکه جزئی از یک تیم هستید و به دیگران کمک می‌کنید تا با علایق خود زندگی کنند، می‌تواند به شما احساس اشتیاق نیز بدهد. بعلاوه، اشتیاق مسری است – اشتیاق آنها می تواند بر شما تأثیر بگذارد.

4. کارهایی را که دوست دارید بیشتر انجام دهید

بسیاری از ما جنبه‌هایی از شغل‌هایمان داریم که ما را سرشار از اشتیاق می‌کند، و برخی دیگر که آن‌قدرها دوست نداریم. شاید شما عاشق برگزاری جلسات هفتگی تیم باشید، اما از کاغذبازی متنفرید. شما عاشق ارائه ارائه هستید، اما استخدام کردن را دوست ندارید. یا عاشق نوشتن هستید، اما ارائه کردن را دوست ندارید. ممکن است نتوانید از انجام کارهایی که دوست ندارید اجتناب کنید، اما می توانید به دنبال راه هایی برای انجام بیشتر کارهایی که دوست دارید در محل کار خود باشید.

5. رشد را در آغوش بگیرید

گاهی اوقات “من به کارم علاقه دارم” به “من از شغلم متنفرم” تبدیل می شود – و کسالت اغلب مقصر است. همانطور که آنتونی رابینزاغلب می گوید: “اگر رشد نکنی، در حال مرگ هستی.” برای اینکه نسبت به کار علاقه داشته باشید، باید هم از نظر شخصی و هم از نظر حرفه ای در حال رشد باشید. وقت آن است که از منطقه امن خود خارج شوید. به یک باشگاه یا فعالیت جدید در محل کار بپیوندید. برای پروژه یا کار جدیدی که معمولاً آن را انجام نمی‌دهید، داوطلب شوید. یک مربی پیدا کنید و همیشه ذهن خود را با اطلاعات جدید تغذیه کنید.

6. استراحت کنید

به نظر غیر منطقی می رسد، اما استراحت کردن یکی از بهترین راه ها برای علاقه مندی بیشتر به کار است. بیل گیتس هر سال دو هفته برق را قطع می کند. شریل سندبرگ در ساعت 5:30 بعد از ظهر دفتر خود را ترک می کند. برقراری ارتباط مجدد با خودتان امری کلیدی است، اما برای زندگی بر اساس این اصل لازم نیست تعطیلات بی پایانی داشته باشید. هنگام ناهار به پیاده روی بروید. هر چند ساعت یکبار به مدت 10 دقیقه از کامپیوتر خود فاصله بگیرید. و ایمیل را بعد از ساعات کاری چک نکنید.

7. تغییر شغل را در نظر بگیرید

این استراتژی‌ها می‌توانند به شما کمک کنند که در حال حاضر نسبت به کار احساس اشتیاق داشته باشید، اما اگر هنوز در این فکر هستید که «شور برای کار چیست؟»، وقت آن است که دوباره ارزیابی کنید. نقشه شما برای زندگی – آنگونه که فکر می کنید زندگی شما باید باشد – با هدف واقعی شما مطابقت ندارد. ممکن است فکر کنید به پول، موقعیت و خانه و ماشین خوب نیاز دارید، در حالی که واقعاً چیزی که نیاز دارید شغلی است که به شما معنا می دهد. وقتی طرح و هدف خود را دوباره بررسی کنید، متوجه خواهید شد که زمان تغییر شغل فرا رسیده است.

8. باورهای محدود کننده خود را خرد کنید

واقعاً چه چیزی شما را از علاقه مندی به کار باز می دارد؟ در نهایت، این ترس است. ترس از شکست شما را از ریسک کردن باز می دارد. یا ترس شما از عدم قطعیت شما را در شغلی که از آن متنفر هستید، فقط به خاطر چک دستمزد گرفتار می کند. این ترس ها واقعی نیستند آنها باورهای محدود کننده شما هستند که شما را از دستیابی به پتانسیل کامل خود باز می دارند. باورهای محدود کننده خود را شناسایی کرده و بر آن غلبه کنید، و واقعاً غیرقابل توقف خواهید شد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه