با این 5 روش زندگی رویایی خود را خلق کنید

زندگی رویایی
توسعه فردی وبلاگ

با این 5 روش زندگی رویایی خود را خلق کنید

زندگی رویایی را باید خلق کرد. شاید این جمله کمی کلیشه ای به نظر برسد اما واقعیت است. اگر یک زندگی عالی می خواهید پس به سمتش قدم بردارید.

باید بدانیم تغییر اجتناب ناپذیر است. پیشرفت اختیاری است.

شما یا به جلو حرکت خواهید کرد یا به عقب. در هر صورت، شما در حال حرکت هستید. پس چرا از این فرصت برای کشف چگونگی ایجاد زندگی رویایی خود استفاده نکنید؟

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که رسیدن به آنچه در زندگی می‌خواهید به معنای کار سخت، پول درآوردن و هر روز در راه رسیدن به چیزی بهتر است. اینها بخشی از آن چیزی است که می خواهیم در موردش صحبت کنیم. اما برای اینکه واقعاً زندگی مورد نظر خود را بسازید، باید متوقف شوید و از خود بپرسید: “من برای رسیدن به رویاهای چه کسی کار می کنم؟

قبل از اینکه بتوانید به جلو حرکت کنید، باید به درون نگاه کنید.می توانید از امروز شروع کنید تا نه تنها زندگی رویایی خود را بسازید، بلکه از طریق خود فرآیند به تحقق برسید.

1. درک کنید

اولین قدم این است که همه چیز را آنطور که هستند ببینید. این به اندازه کافی آسان به نظر می رسد، اما حقیقت این است که به عنوان انسان، ما تمایل داریم که چیزها را بهتر یا بدتر از آنچه هستند ببینیم. دیدگاه ما به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله باورهای محدود کننده ما و روشی که شش نیاز انسانی خود را اولویت بندی می کنیم.

برای اینکه بتوانید زندگی مورد نظر خود را بسازید، درک اینکه چرا آنگونه هستید ضروری است. حالا یک نگاه صادقانه به زندگی خود بیندازید. آیا با خودتان صادق هستید؟

تنها زمانی که با خودتان صادق باشید، می توانید از پنهان شدن در پشت ماسک دست بردارید و از دنبال کردن اهدافی که واقعاً نمی خواهید دست بردارید.

2. تصویرسازی کنید

تصویرسازی ذهنی

اکنون که فهمیدید در حال حاضر کجا هستید – و چه چیزی باعث می شود احساس شادی و رضایت داشته باشید – می توانید تصور کنید که چگونه زندگی مورد نظر خود را بسازید.

برای کشف زندگی رویایی خود از روش صندلی گهواره ای استفاده کنید. تصور کنید 90 ساله هستید و روی صندلی راک خود نشسته اید و به زندگی خود نگاه می کنید. شاید شما به نوه های خود در مورد تمام ماجراهای خود و درس هایی که آموخته اید می گویید.

از همه بیشتر، به چه چیزی افتخار میکنی؟ بزرگترین حسرت شما چیست؟ آیا چیزی وجود دارد که آرزو می کردید به آن دست یافته باشید یا برای آن زمان بیشتری اختصاص دهید؟

این پشیمانی ها و موفقیت ها را در نظر بگیرید و آنها را به عنوان اهداف تجسم کنید. شما از نظر ذهنی شروع به ایجاد زندگی مورد نظر خود می کنید. کلید تجسم این است که با آن به گونه ای رفتار کنید که انگار قبلاً اتفاق افتاده است. از کلمات عملی مانند “من هستم” و “من می توانم” استفاده کنید. من تناسب اندام عالی دارم و سالم هستم. من رئیس خودم هستم. من می توانم در هر رویداد مهم برای خانواده ام شرکت کنم. دید خود را به وضوح کامل کنید.

3. تصمیم بگیرید

برای ایجاد زندگی رویایی که می خواهید، باید تصمیم بگیرید که بیش از هر چیز آن را می خواهید و باید واقعاً باور داشته باشید که می توانید به آن دست پیدا کنید.

افراد موفق معمولا دارای چیزی هستند که به آن منبع کنترل داخلی می گویند. این به این معنی است که شما باور دارید که در زندگی خود به آن ضربه می گویید. شما انتخاب می کنید که چگونه به شرایط خود واکنش نشان دهید. شما حتی احساس خود را انتخاب می کنید. این یک ذهنیت قدرتمند است که شما را در صندلی راننده قرار می دهد.

بیشتر بخوانید: 7 راهکار برای پایبندی به تصمیم های سال نو 1401

همچنین باید خود و رویاهایتان را اولویت بندی کنید. ممکن است لازم باشد احساس گناه را از خود دور کنید که سایر بخش‌های زندگی شما به آن اندازه تمرکز شما را جلب نمی‌کند. ممکن است مجبور شوید تغییرات اساسی در زندگی خود ایجاد کنید. ممکن است فکر کنید، “زمان مناسب نیست.”

تیم فریس در کتاب پرفروش خود به نام هفته کاری 4 ساعته می گوید: «شرایط هرگز عالی نیستند. روزی بیماری است که رویاهای شما را با خود به گور می برد. اگر بخواهیم این جمله را معنی کنیم: زمان هرگز مناسب نخواهد بود. از آن عبور کنید و تصمیم بگیرید که این کار را انجام دهید.

4. عمل کنید

اقدام کنید

آنتونی رابینز می گوید: «یک تصمیم واقعی با این واقعیت سنجیده می شود که شما اقدام جدیدی انجام داده اید. اگر اقدامی صورت نگیرد، واقعاً تصمیم نگرفته‌اید.»

از جمله افرادی نباشید که به یک زندگی معمولی رضایت می دهند. وقت آن رسیده است که خود را به یک شاهکار تبدیل کنید. برای ایجاد زندگی رویایی که می خواهید، باید شکاف بین جایی که هستید و جایی که می خواهید باشید را پر کنید.

اهداف تعیین کنید و یادداشت برداری کنید. بهتر است به یک دوست بگویید. عمل نوشتن یا گفتن اهداف خود با صدای بلند، مغز شما را فریب می دهد تا فکر کند آنها قبلاً اتفاق افتاده اند. سپس وقتی به آنها دست می‌یابید، کل فرآیند را تقویت می‌کنید و مغز خود را آموزش می‌دهید که انتظار موفقیت را داشته باشد – که منجر به موفقیت بیشتر می‌شود.

اهداف خود را به کارهای کوچک روزانه تقسیم کنید. آیا می خواهید به آزادی مالی دست یابید؟ بهتر است شروع به پیگیری بودجه خود و یادگیری در مورد سرمایه گذاری کنید. آیا می خواهید شرکت خود را راه اندازی کنید؟ به یک گروه مغز متفکر بپیوندید، یک مربی پیدا کنید یا یک وب سایت ایجاد کنید. هر هدفی که به آن دست یابید شروع به ایجاد زندگی مورد نظر شما خواهد کرد.

5. باور کنید

ایجاد زندگی رویایی که می خواهید همیشه آسان نیست. نیاز انسانی می تواند ما را در الگوهای غیرمولد گیر کند. ما در روابط ناموفق می مانیم زیرا آنها آشنا هستند. ما در مشاغلی که از آن متنفریم می مانیم زیرا به حقوق ثابتی نیاز داریم. شکستن این الگوها مستلزم ایمان قوی به خود و بینشتان است.

فراموش نکنید که موفقیت ها را جشن بگیرید و از شکست ها درس بگیرید.مشکل را پیدا کنید، اما روی آن تمرکز نکنید. همیشه روی راه حل ها تمرکز کنید. رشد اعتیادآور است. هنگامی که به یک هدف دست یابید، چرخه ای از موفقیت را آغاز خواهید کرد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه