بیزینس کوچ یک سرمایه گذاری بی نظیر با بازدهی فوق العاده

بیزینس کوچ کیست
بیزینس کوچینگ

بیزینس کوچ یک سرمایه گذاری بی نظیر با بازدهی فوق العاده

 

بیزینس کوچ کیست و قرار است به کسب و کار شما چه کمکی کند؟ به احتمال زیاد این اولین سوالی است که برای شما پیش می آید و ما در این مقاله از گام سمینار قصد داریم تا به این سوال شما و سوالات احتمالی دیگری که در ذهن دارید پاسخ دهیم.

استخدام یک بیزینس کوچ (مربی کسب و کار) می تواند یک حرکت حرفه ای و تغییر دهنده برای کارآفرینان و مدیران باشد. یک نظرسنجی منتشر شده توسط فدراسیون بین المللی مربیان (ICF) نشان داد که به طور متوسط، کسانی که با یک مربی کار می کنند، حداقل درآمد خالص خود را 46 درصد افزایش می دهند. علاوه بر این، این تحقیق نشان داد که 62.4 درصد از مدیران و کارآفرینان اهداف بهتری را تعیین می کنند، 57.1 درصد اضطراب خود را کاهش می دهند و 52.4 درصد احساس اعتماد به نفس بیشتری داشتند.

با این حال، جالبترین یافته از این مطالعه تعداد افرادی است که این رابطه را یکی از مهم ترین روابط در زندگی خود توصیف می کنند. 50 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که با بیزینس کوچ خود به اندازه بهترین دوستانشان  صحبت می کنند. با در نظر گرفتن این اطلاعات، واضح است که داشتن یک مربی کسب و کار خوب، ارزشمندترین سرمایه گذاری هر فرد خواهد بود.

انتخاب بیزینس کوچ

با این حال، بسیاری از صاحبان کسب‌ و کار خصوصاً در مرحله راه‌اندازی سعی می‌کنند به تنهایی و بدون داشتن کوچ به کسب و کار خودشان ادامه دهند، طبق گزارش آلن گانت در Fast Company درباره مربیگری در استارت‌آپ‌های سرمایه‌گذاری شده، «39 درصد از مدیران اجرایی در این نظرسنجی در 12 ماه گذشته از یک مربی اجرایی استفاده کردند، نسبتی که با بزرگ‌تر شدن شرکت‌هایشان به طرز چشمگیری افزایش یافت. در حالی که 32 درصد از مدیران عامل مرحله اولیه از یک مربی استفاده می کردند، 60 درصد از مدیران عامل مرحله رشد نیز همین کار را کردند. دلیلی وجود دارد که با افزایش مقیاس کارآفرینان، این تعداد افزایش می‌یابد – آنها به حمایتی نیاز دارند که یک مربی کسب‌وکار ارائه می‌کند. قهرمان بودن و تلاش برای مدیریت رشد یک شرکت به تنهایی تقریبا بعید است.

بیزینس کوچ کیست؟

بیزینس کوچ (مربی کسب‌ و کار) کسی است که تحصیلات تجاری یا تجربه بسیار بالایی دارد که به مدیران و کارآفرینان و صاحبان کسب و کار کمک می‌کند تا در رشد شرکت‌هایشان موفق شوند. به عنوان مثال، آنها به رهبران کمک می کنند تا رفتارها و اعمال خود را ارزیابی کنند. این به آن‌ها کمک می‌کند ببینند که آیا با آنچه برای رسیدن به اهدافشان نیاز است هماهنگ هستند یا خیر. وظیفه مربی کسب و کار تسهیل فرآیند تحلیلی است که به کارآفرینان کمک می کند تا ایده پردازی کنند، استراتژی داشته باشند و تصمیمات بهتری بگیرند که منجر به دستیابی به هدف می شود.

بیزینس کوچ

بیزینس کوچ (مربی کسب و کار)چه کاری انجام می‌دهد

هدف اصلی یک مربی کسب و کار این است که با یک کارآفرین یا مدیر اجرایی در مورد چگونگی رشد شرکت خود به روشی پایدار کار کند. همانطور که مربی Emma-Louise Elsey در مقاله ای در وب سایت خود توضیح می دهد:

“به عبارت ساده، کوچینگ جایی است که شما با کسی کار می کنید تا با خودتان ارتباط برقرار کنید، محیط و زندگی خود را دوباره طراحی کنید و سپس برای اجرای آن اقدام کنید.”

مانند هر نوع کوچ، یک کوچ تجاری با آموزش نحوه رسیدن به سطح بعدی به بهبود افراد کمک می کند. بزرگترین مزیت مربیان کسب و کار برای کارآفرینان و مدیران اجرایی این است که شغل آنها به ایجاد نتایج واقعی وابسته است. تنها هدف یک مربی این است که شما را به جایی برساند که تصور می کنید هستید، اما بدانید که به تنهایی نمی توانید به آن برسید. همانطور که بیل مک کارتنی مربی معروف فوتبال یک بار گفت:

“تمام مربیگری این است که بازیکنی را به جایی ببریم که نتواند خودش را بگیرد.”

مربیان کسب و کار با آموزش و به چالش کشیدن، فرآیند رشد مورد نیاز برای دستیابی به اهداف شخصی و حرفه ای بالاتر را تحریک می کنند.

علاوه بر این، مربیان تجاری نتایج بازیکنان خود را با موارد زیر افزایش می دهند:

 • یک حرفه ای عینی و در عین حال با تجربه که بینش ارزشمندی را در رسیدگی به امور تجاری ارائه می دهد.
 • شفاف سازی درک صاحب کسب و کار از چشم اندازی که برای شرکت خود دارند، مأموریت سازمان و چرایی اهمیت کارشان.
 • کمک به تعیین و دستیابی به اهداف و KPIهای واقع بینانه.
 • بررسی معیارهای ردیابی شده و نحوه تأثیر آنها بر ابتکارات تجاری و اهداف شخصی.
 • هدایت رهبران از طریق فرآیند حل مشکل به طوری که موانع راه را بتوان از بین برد.
 • بحث در مورد حوزه‌های سودآور، برنامه‌هایی برای رشد کسب‌وکار، و آنچه باید انجام شود تا شرکت را به مرحله مقیاس‌بندی بعدی برساند.
 • یافتن مناطق سبز کاری که با هدف رهبر صحبت می کند و در زندگی آنها شادی ایجاد می کند.
 • آموزش هنر تفویض اختیار به طوری که سایر اعضای تیم بتوانند وظایف را بدون بهره وری انجام دهند.
 • مسئول نگه داشتن صاحبان کسب و کار برای دستیابی به اهدافی که به آنها متعهد شده اند.
 • از بین بردن باورهای محدود کننده با تشویق و نشان دادن اعتقاد به مربی خود.
 • توجه و توسعه ویژگی های رهبری که نیاز به بهبود بیشتر دارند.

سوالات متداول درباره بیزینس کوچ

استخدام یک مربی کسب و کار می تواند یک تجربه ترسناک باشد، زمانی که شما مطمئن نیستید که چه انتظاری دارید. به همین دلیل، در اینجا چند پاسخ به سؤالات رایج بسیاری از شما قبل از اینکه تصمیم بگیرید مربیگری برای شما مناسب هست یا نه آورده شده است.

مشاور بیزینس کوچینگ

کوچینگ کسب و کار برای چه کسانی مناسب است؟

برنامه های کوچینگ کسب و کار برای هر فردی است که علاقه مند به رشد خود و شرکتی است که در آن کار می کند. بسته به شرکت، بسیاری از کارمندان سطح پایین تر، مربیگری کسب و کار تحت حمایت کارفرمای خود دریافت می کنند. برخی از کسب و کارها برای این نوع توسعه کمک هزینه ای ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است مربی سازمانی داشته باشند که کارکنان بتوانند با او ملاقات کنند. این یک راه عالی برای افزایش رهبرانی است که سرمایه گذاری زیادی برای انجام ماموریت کسب و کار دارند. چند نمونه از رهبرانی که به طور معروف از یک مربی کسب و کار استفاده کردند عبارتند از: 1- استیو جابز، یکی از بنیانگذاران اپل 2-بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران شرکت مایکروسافت 3-جک کنفیلد، نویسنده سوپ رشته مرغ برای روح 4- آلن مولالی، رئیس سابق و مدیر عامل شرکت فورد موتور 5-آیچا ایوانز، معاون ارشد سابق و مدیر ارشد استراتژی اینتل

چگونه یک بیزینس کوچ خوب و حرفه ای را بشناسم؟

شاید مهمترین مساله بعد از تصمیم گرفتن برای انتخاب یک بیزینس کوچ، پیدا کردن یک مربی خوب و حرفه ای است. کافی است در موتورهای جستجوگر مانند گوگل عنوان بیزینس کوچ را جستجو کنید تا با ده ها و شاید صدها مربی کسب و کار مواجه شوید. قطعا انتخاب یک نفر از بین این گزینه ها کار راحتی نیست.

در اینجا سه ​​نکته برای پیدا کردن یک بیزینس کوچ خوب را آماده کردیم:

تجربیات واقعی مربی را مطالعه کنید

شما می خواهید فردی را استخدام کنید که تجربه واقعی در دستیابی به اهداف مورد نظر شما را داشته باشد. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید کسب و کار خود را در سال جاری به صد میلیارد تومان برسانید، مربی کسب‌وکاری را استخدام نکنید که قبلاً به کسی در انجام این کار کمک نکرده است. در مورد یافتن فردی که تخصص او با نوع رشدی که به دنبال آن هستید، مشخص باشد.

درباره صلاحیت ها بپرسید

کورکورانه اعتماد نکنید. گواهینامه های مربیگری و تمایل به یادگیری مستمر مربی نشان می دهد که فردی که در نظر دارید به حرفه خود ایمان دارد. این چیزی است که شما به دنبال آن هستید. اگر کسب و کار بزرگی دارید سعی کنید از مربی هایی استفاده کنید که تجربه بالاتری دارند.

تحقیق خود را انجام دهید

به دنبال توصیفات، بررسی‌ها، مطالعات موردی و هر مدرک محکمی باشید که مربی واقعاً می‌تواند به شما کمک کند تا به مکانی که می‌خواهید بروید. رسانه های اجتماعی آنها و آنچه دیگران در مورد تجربه آنها با این شخص می گویند را بررسی کنید. آیا آنها برای مدتی از شبکه خارج شدند؟ آیا آنها فقط سه ماه پست دارند؟ آیا شما اولین مشتری هستید که آنها تا به حال داشته اند؟ آیا مشتریان قبلی از وی رضایت داشتند و …

هزینه یک کوچ تجاری چقدر است؟

هزینه های مرتبط با مربیان از فردی به فرد دیگر متفاوت است. قیمت گذاری بستگی به تجربه مربی، آنچه که در حرفه خود به دست آورده است، نتایجی که به دست آورده اند و میزان تقاضای آن ها بستگی دارد. نوع چیدمان کوچینگ نیز بر هزینه کوچینگ تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، برخی از مربیان مربیگری گروهی را ارائه می دهند که معمولاً هزینه کمتری نسبت به کار انفرادی دارد. برنامه های آنلاین همچنین می توانند قیمت پایین تری نسبت به ملاقات با یک مربی کسب و کار در دفتر داشته باشند. علاوه بر این، برخی از مربیان به مشتریانی که در تعهد اولیه طولانی تری سرمایه گذاری می کنند، تخفیف هایی ارائه می دهند. مطالعه جهانی مربیگری ICF در سال 2016 نشان داد که مربیان به طور متوسط ​​61800 دلار در سال درآمد دارند. در مطالعه دیگری، آنها تخمین زدند که کسانی که 150000 دلار درآمد دارند حدود 607 دلار در ساعت شارژ می کنند. آنهایی که بین 100000 تا 150000 دلار قیمت دارند خدمات خود را 365 دلار در ساعت قیمت گذاری کردند. این بدان معناست که یک مربی متوسط ​​ممکن است حدود 220 دلار در ساعت هزینه کند. باز هم، قیمت‌ها کاملاً به این بستگی دارد که مربی چه کسی است، چه تعداد مشتری می‌تواند جذب کند و موارد دیگر. ROI در داشتن یک برنامه کوچینگ کسب و کار چیست؟ قبل از استخدام یک کسب و کار کوچینگ، بسیاری از کارآفرینان و مدیران می خواهند بدانند چه نوع بازدهی از سرمایه گذاری خود خواهند داشت. در حالی که نتایج متفاوت خواهد بود، داده ها بسیار قانع کننده هستند.

هزینه بیزینس کوچینگ

البته موارد ذکر شده مربوط به بیزینس کوچ های خارج از ایران است. برای دریافت هزینه های مربوط به داخل کشور از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید.

در اینجا چند نمونه از بازده مثبت مربیگری آورده شده است:

گزارش MetrixGlobal LLC نشان می‌دهد که مشتریان کوچینگ به ازای هر ۱ دلار سرمایه‌گذاری ۷.۹۰ دلار بازده دریافت می‌کنند.
مطالعه مشتری مربیگری جهانی ICF در سال 2009 نشان داد: “19 درصد از افراد مورد مطالعه، بازگشت سرمایه اندازه گیری شده حداقل 5000 درصد را نشان دادند.”
انجمن مدیریت پرسنل کشف کرد “مدیرانی که هم مربیگری و هم آموزش دیده اند، توانستند بهره وری خود را 86 درصد در مقایسه با افزایش 22 درصدی بهره وری توسط مدیرانی که به تنهایی آموزش دیده اند، افزایش دهند.” همان مطالعه گزارش داد که 61 درصد از مالکان احساس افزایش رضایت شغلی داشتند، در حالی که 67 درصد احساس می کردند مربیگری مهارت های کار گروهی آنها را افزایش می دهد.

به تأثیر 87 درصد بازدهی بیشتر، 61 درصد شادتر بودن در محل کار و 70 درصد یک بازیکن تیمی مؤثرتر فکر کنید. این کار و زندگی شما را به شدت تغییر خواهد داد. با توجه به آنچه گفته شد، این تنها زمانی اتفاق می افتد که یک کارآفرین یا مدیر اجرایی با مربی کسب و کار مناسب ارتباط برقرار کند. کار با شخص اشتباه می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. در نتیجه، صاحبان و مدیران کسب و کار می توانند کاهش اعتماد و عزت نفس را تجربه کنند، تصمیمات نادرست بگیرند، استراتژی های برنامه ریزی شده ضعیف را اجرا کنند و به شرکت خود آسیب وارد کنند.

برای پیدا کردن مربی مناسب:

از شبکه حرفه ای خود یک توصیه شخصی و قابل اعتماد بخواهید.
در مورد نتایجی که در کار با این شخص تجربه کرده اند، با مراجع مربی کسب و کار صحبت کنید.
با مربی تلفنی یا حضوری صحبت کنید تا ببینید آیا هم افزایی خوبی بین شما دو نفر وجود دارد یا خیر.
در مورد تخصص و تجربه مربی بحث کنید.
بدانید که از مربیگری چه می خواهید و مستقیماً در مورد این نیازها صحبت کنید.
جزئیات نحوه عملکرد آنها به عنوان مربی و آنچه می توانید از کار با آنها داشته باشید را بیابید.
حاضر باشید روی خودتان سرمایه گذاری کنید. یک مربی بزرگ به ندرت قیمت های بسته را ارائه می دهد.

علاوه بر این، یک بیزینس کوچ خوب و حرفه ای می‌خواهد بلافاصله شروع به رشد شما و شرکت شما کند. قبل از اولین جلسه خود، با تعیین سه تا پنج هدف در مقیاس بزرگ، برای همکاری با مربی خود آماده شوید. یکی دیگر از نکات عالی این است که یک طرح کسب و کار تهیه کنید، اگر هنوز آن را ندارید. این به مربی شما یک دید کلی از شرکت می دهد و آنچه را که می خواهید انجام دهید مشخص می کند. با این حال، نگران کامل کردن آن نباشید. یک مربی خوب در طول زمان به شما کمک می کند تا این کار را انجام دهید.

نظر (3)

 1. […] این کار می توانید از یک بیزینس کوچ کمک […]

 2. […] در کنار خود داشته باشید. در مقالات قبلی در مورد این که بیزینس کوچ کیست و بیزینس کوچینگ چیست به طور مفصل صحبت کرده […]

 3. […] در مورد بیزینس کوچ صحبت کرده ایم. در این مقاله به چند ویژگی که هر مربی کسب […]

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه