8 مزیت بیزینس کوچینگ برای کسب و کارها

مزیت بیزینس کوچینگ
بیزینس کوچینگ وبلاگ

8 مزیت بیزینس کوچینگ برای کسب و کارها

در چند مطلب قبلی در مورد بیزینس کوچینگ و اینکه چرا همه کسب و کارها به یک مربی کسب و کار خوب نیاز دارند به طور مفصل صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم به 8 مزیت بیزینس کوچینگ برای کسب و کارها بپردازیم. تا انتها با گام سمینار همراه باشید.

اولین مزیت بیزینس کوچینگ:  چشم انداز و اهداف را برآورده می کند

چشم انداز و اهداف شما چیست؟ یک بیزینس کوچ می تواند به شما در دستیابی به آنها کمک کند. مهمتر از آن، آنها مطمئن می شوند که اهداف شما واقع بینانه و دقیق هستند.

و در اینجا یک نکته مهم وجود دارد: اهداف بلندمدتی ایجاد کنید که نه تنها به سود کسب و کار شما، بلکه برای زندگی کارآفرینی شما نیز باشد.

بنابراین جدا از رسیدن به بازگشت سرمایه یا درآمد هدف در یک سال، کوچینگ می تواند به شما کمک کند تا به زندگی مورد نظر خود برسید.

شما آزادانه می توانید سایر اهداف خود را به مربی خود بگویید. آیا وقت آزاد بیشتری می خواهید؟ مسافرت رفتن؟ فرصتی برای دنبال کردن علایق دیگر؟ یک کسب و کار متفاوت را امتحان کردن؟ برای همه اینها می توانید روی مربی خود حساب کنید.

یک بیزینس کوچ برنامه‌ای ارائه می‌کند تا این موارد را بدون به خطر انداختن موفقیت کسب‌وکار شما ممکن کند.

دومین مزیت: به شما کمک می کند دیدگاهی به دست آورید

یک مربی به هیچ عنوان تصمیم نمی گیرد و در انتها نتیجه گیری هم نمی کند.

بیزینس کوچ کنار شماست تا نکات و ترفندهای مربوط به کسب و کار شما را بیاموزد تا بتواند در مورد هر مرحله یا حرکتی که انجام می دهید، بینش و راهنمایی ارائه کند. یک کوچ خوب به شما کمک می‌کند تا چالش‌های کلیدی را شناسایی کنید، تصمیم‌های هوشمندانه‌تری بگیرید، روی پروژه‌های پول‌ساز تمرکز کنید و استراتژی‌هایی را توسعه دهید که کسب‌وکارتان را به سطح بالاتری برساند.

بنابراین، مربیان با تغییر جهت دادن دیدگاه شما به مسیر درست، تأثیر ایجاد می کنند. آنها طرز فکر و عمل شما را برای بهتر شدن تغییر می دهند و این معمولاً نتایج عالی را به همراه دارد.

سومین مزیت بیزینس کوچینگ:  یک نقشه راه روشن را ترسیم می کند

نقشه راه

داشتن یک مربی مانند درخواست راهنمایی از یک دوست نیست. در حالی که دوستان و خانواده معنای خوبی دارند، مگر اینکه کسب و کاری موفق و سودآور ایجاد کرده باشند، نمی‌دانند که شما در چه شرایطی هستید و هرگز درک نخواهند کرد.

بنابراین، آنها ممکن است به شما پیشنهاد کنند که یک سری تاکتیک‌های تصادفی را امتحان کنید، اما نمی‌توانند نتایج را تضمین کنند.

از سوی دیگر، کوچینگ کسب و کار با یک برنامه ارائه می شود – یک نقشه راه واضح – که می توانید برای رشد سازمان خود دنبال و اجرا کنید. به یاد داشته باشید، مربی شما احتمالاً چندین شرکت در صنعت شما ساخته است. آنها همان جایی بوده اند که شما هستید. آنها اشتباه کرده اند و درس های حیاتی آموخته اند.

شما از مزایای این دانش بهره می برید، پس از آن نهایت استفاده را ببرید.

چهارمین مزیت:  مهارت ها را بهبود می بخشد

مهم نیست چقدر در کار تجارت بوده اید، یادگیری مداوم برای توسعه شما و موفقیت شرکت شما حیاتی است.

یک مربی کسب و کار ابتدا نحوه کار، یادگیری و ارتباط شما با دیگران را مشخص می کند

یک مربی کنار شما خواهد بود تا در صورت لزوم شما را راهنمایی و تشویق کند، اما شما آزادی و استقلال برای پیشرفت و رسیدن به اهداف خود را خواهید داشت.
یکی از مزایای یک مربی کسب و کار، ایجاد اهداف بلند مدت است

پنجمین مزیت بیزینس کوچینگ: اعتماد به نفس را افزایش می دهد

به عنوان یک کارآفرین، احتمالاً در زندگی شخصی و کاری خود چیزهای زیادی را پشت سر گذاشته اید. و اعتماد به نفس شما می تواند ضربه بزند. اما مهم نیست که چه اتفاقی می‌افتد، اجازه ندهید این منفی‌ها و ترس‌ها بهترین‌ها را از شما بگیرند.

کوچینگ کسب و کار فضای ارزشمندی را برای توسعه و پشتیبانی شخصی ارائه می دهد.

چه تازه کسب‌ و کار خود را شروع کرده‌اید یا یک صاحب کسب‌ و کار باتجربه باشید، کوچینگ شما را پشتیبانی می‌کند و شما را تشویق می‌کند تا به تنهایی کارها را انجام دهید. با گذشت زمان، یاد خواهید گرفت که به خودتان اعتماد کنید تا با اعتماد به نفس رهبری کنید و با چالش ها مقابله کنید.

ششمین مزیت بیزینس کوچینگ: عملکرد و سودآوری را بهبود می بخشد

سودآوری کسب و کار

رهبری بر عملکرد کارکنان تأثیر می گذارد. و متأسفانه، یک تیم بی انگیزه به احتمال زیاد کارهای غیر استانداردی تولید می کند که می تواند بر حفظ مشتری و در نهایت سودآوری تأثیر بگذارد.

بنابراین اگر برای مدیریت و برقراری ارتباط موثر با مدیران و کارمندان خود مشکل دارید، این می تواند بر عملکرد و خروجی آنها تأثیر بگذارد.

برای اینکه یک رهبر کارآمد باشید باید نقاط قوت، ضعف و انگیزه های خود را درک کنید. کوچینگ برای خودسازی حیاتی است.

مربیان کسب و کار بینش هایی را برای مشاوره مدیریت و رهبری ارائه می دهند. آنها می توانند به شما کمک کنند تا سبک رهبری را پیدا کنید که برای شما مناسب است.

کارمندانی که زیر نظر رهبران بزرگ کار می‌کنند، بیشتر راضی، بهره‌ورتر و مرتبط‌تر با سازمان خود هستند. در عوض، این یک اثر موج دار است که به هدف نهایی کسب و کار شما می رسد.

هفتمین مزیت: رهبری را بهبود می بخشد

برخی از موفق ترین صاحبان مشاغل امروزی زمانی با یک مربی کسب و کار کار می کردند. به عنوان مثال، اریک اشمیت، مدیر عامل سابق گوگل، مربی پیشنهادی یکی از اعضای هیئت مدیره را با وجود رشد شرکتش استخدام کرد. استیو جابز و بیل گیتس نیز روی مربیگری سرمایه گذاری کردند.

چرا؟ زیرا آنها تشخیص دادند که بهترین سرمایه گذاری که می توانید انجام دهید، سرمایه گذاری روی خودتان است. مربیگری یک به یک یا گروهی به شما کمک می کند تا اهداف خود را روشن کنید، یک استراتژی برنده بسازید و یک برنامه عملی را اجرا کنید که احتمالاً درآمد شما را افزایش می دهد.

هشتمین مزیت بیزینس کوچینگ:  شما را مسئول می داند

مسئولیت پذیری برای موفقیت کسب و کار کوچک شما بسیار حیاتی است. هدف کوچینگ کسب و کار این است که شما را از نقطه A به نقطه B برساند.

تنها در صورتی از کوچینگ سود خواهید برد که برای آن هزینه کنید. چیزی که در مورد سرمایه گذاری پول وجود دارد این است که شما می خواهید بازدهی دریافت کنید.

و اگر استراتژی‌های رشدی که مربی‌تان توصیه می‌کند را اجرا نکنید، پول های خود را هدر می‌دهید. بنابراین نه تنها یک مربی خوب شما را به چالش می‌کشد تا گسترده‌تر فکر کنید، ایده‌های جدید را امتحان کنید و ریسک کنید، بلکه شما را مسئول می‌دانند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه