7 راهکار برای پایبندی به تصمیم های سال نو 1401

تغییر در سال 1401
توسعه فردی وبلاگ

7 راهکار برای پایبندی به تصمیم های سال نو 1401

سال 1401 در راه است و اکثر ما طبق همیشه تصمیم های بزرگی برای سال جدید می گیریم. به جرات می گوییم که در 90 درصد مواقع این تصمیمات در نهایت عملی نخواهد شد!

بعضی ها تصمیم می گیرن تا بعد از تعطیلات عید در یک باشگاه ورزشی ثبت نام کنند، برخی به خود قول می دهند تا یک کسب و کار آنلاین یا آفلاین جدید را شروع کنند. اگرچه ما با بهترین نیت برای رسیدن به این اهداف وارد سال جدید می‌شویم، اما طولی نمی‌کشد که بسیاری از مردم تصمیمات سال نو خود را نیمه رها می‌کنند یا به طور کامل آن را فراموش می‌کنند.

چرا متمرکز ماندن انقدر سخت است؟ چرا تصمیم بزرگی می گیریم و در نهایت به اتمام نمی رسانیم؟ بهترین تصمیم سال جدید چیست؟ پاسخ ممکن است شما را شگفت زده کند: برای سال جدید هیچ برنامه ای نداشته باشید!

دلایل شکست تصمیم های سال نو به یک چیز خلاصه می شود: استراتژی هدف گذاری شما. نحوه ایجاد و پیگیری نتایج مورد نظر شما یک فرآیند بلندمدت است، نه یک راه حل کوتاه مدت و یک بار در سال. وقتی طرز فکر خود را از تصمیم گیری در سال نو به ایجاد تغییرات پایدار در کل زندگی خود تغییر دهید، بیش از آن چیزی که فکرش را می کردید به دست خواهید آورد.

تصمیم های سال نو

چرا مردم تصمیم های سال نو می گیرند؟

شب سال نو برای بسیاری از ما چیزی فراتر از یک تعطیلات است. ما به شب سال نو نه تنها به عنوان یک جشن سال، بلکه فرصتی برای شروعی تازه نگاه می کنیم – به همین دلیل است که ما تصمیماتی را برنامه ریزی می کنیم. همه ما بخش هایی از زندگی خود را داریم که می خواهیم تغییر دهیم و تصمیمات ما صادقانه است. با این حال، ما اغلب با روحیه جشن گرفتن، بدون فکر واقعی در مورد آنچه که برای دستیابی به آنها نیاز است، تصمیم می گیریم.

تصمیم‌گیری‌ها می‌توانند برای شناسایی مواردی که از آن ناراضی هستیم مفید باشند، اما ما اغلب به دلایل واقعی احساس نارضایتی یا ناراضی‌ماندن عمیق‌تر فکر نمی‌کنیم. به همین دلیل است که چند هفته یا چند ماه پس از سال جدید، ما تسلیم می‌شویم و از خود می‌پرسیم: «به هر حال، تصمیمات سال نو چه فایده‌ای دارد؟» سپس از عدم پیشرفت خود احساس وحشتناکی می کنیم و ممکن است به رفتارهای بدتری روی بیاوریم.

چرا تصمیم های سال نو شکست می خورند

چند بار تصمیم های سال نو را گرفته اید و واقعاً به کدام یک از آنها رسیده اید؟ بسیاری از تصمیمات سال نو شکست می خورند زیرا ما صرفاً به دنبال یک تجربه جدید هستیم و واقعاً متعهد به تغییر واقعی نیستیم.

گفتن اینکه دوست دارید زندگی عاشقانه بهتری با شریک زندگی خود داشته باشید آسان است، اما واقعاً برای تحقق بخشیدن به این تصمیم چه کاری انجام می دهید؟ آیا واقعاً فقط می‌خواهید قرار ملاقات بیشتری داشته باشید یا واقعاً می‌خواهید پیوندی عمیق‌تر و معنادارتر ایجاد کنید؟

حقیقت این است که دگرگون کردن زندگی شما نیاز به تفکر عمیق در خود، غلبه بر باورهای محدود کننده و ایجاد عادات جدید دارد. بهترین تصمیمات سال نو در مورد تعیین اهداف و برنامه ریزی اختصاصی برای دستیابی به آنها است.

تصمیم های سال نو در مقابل اهداف

بهترین تصمیم های سال نو چیست؟ قبل از اینکه به آن پاسخ بدهید، تفاوت بین یک تصمیم و یک هدف را درک کنید. تصمیم حواسته ای است برای انجام یا عدم انجام یک رفتار خاص، مانند خوردن شیر قبل از خواب.

هدف مجموعه ای از مراحل محاسبه شده است که برای کمک به شما در دستیابی به وضوح طراحی شده است، مانند شروع یک تمرین مراقبه ذهن آگاهی در زمان خواب. با این تعریف، ممکن است ساده‌تر باشد که اهداف را به‌عنوان فرآیند برنامه‌ریزی‌ شده دستیابی به تصمیم خود در نظر بگیرید. به عبارت دیگر، تصمیم نتیجه دلخواه شماست، در حالی که اهداف شما گام هایی هستند که باید برای رسیدن به آن نتیجه بردارید.

اهداف کلید رشد و موفقیت بلندمدت هستند. و راز تعیین اهداف قانع کننده این است که بدانید چرا آنچه را که در ذهن دارید می خواهید. ایجاد اهداف قانع کننده به شما کمک می کند حتی زمانی که شرایط سخت می شود، الهام بگیرید. چه نتیجه هایی را مد نظر دارید؟ چه پیشرفت حرفه ای باشد و چه رشد شخصی، بهترین تصمیمات سال نو هدف، اشتیاق و چشم اندازی را پشت سر دارند.

برنامه ریزی در سال جدید

چگونه تصمیم های سال نو را قطعی کنیم

هیچ تصمیمی برای سال نو بدون استراتژی برای دستیابی به آنها ممکن نیست. تصمیمات، مانند اهداف، زمانی دست یافتنی‌تر می شوند که فرآیند هدف گذاری خود را ساده کنید. وقتی در رسیدن به تصمیمات خود مشکل دارید، به راهی برای رسیدن به اهداف خود نیاز دارید. به جای تصمیم سخت، به یک برنامه نیاز دارید. در ادامه نحوه جایگزینی تصمیم ها با اهداف کارآمد آورده شده است.

1- تصمیم بگیرید و متعهد به ایجاد تغییر باشید

تغییر به راحتی به دست نمی آید ایجاد یک عادت جدید ممکن است ماه ها طول بکشد، با این حال ما تنها در چند هفته از تصمیمات خود دست می کشیم. به این دلیل است که ما واقعاً مایل به تغییر سبک زندگی خود نیستیم و تمام تصمیمات مرسوم در جهان برای شما کارساز نیستند مگر اینکه در ذهنیت ایجاد یک تغییر واقعی باشید. اکنون تصمیم بگیرید که می خواهید جنبه ای از زندگی خود را تغییر دهید و سپس متعهد شوید که آن را محقق کنید.

2- آنچه را که می خواهید بنویسید.

آیا باید تصمیم های سال نو را بگیرید؟ به جای تصمیم گیری صرفا برای تغییر یک رفتار، هدف خود را بنویسید! نه در رایانه، بلکه روی کاغذ یا در یک مجله. نوشتن چیزی در یک دفترچه یادداشت فیزیکی می تواند به شما کمک کند بعداً آن را بهتر به خاطر بسپارید. شفاف سازی در مورد آنچه می خواهید و مستندسازی آن بهترین راه برای رسیدن به وضعیت مناسب برای رسیدن به اهدافتان است. هنگامی که هدف خود را در مقابل خود دیدید، می توانید واقعاً به هدف خود برسید.

3- چرایی را روشن کنید

تصمیم سال نو شما ممکن است ارتقای شغلی در محل کار باشد، اما چرا؟ آیا می خواهید در مورد رشته خود اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ آیا در نهایت می خواهید پول بیشتری به دست آورید تا بهتر بتوانید خانواده خود را تامین کنید یا بیشتر پس انداز کنید تا بتوانید به آزادی مالی دست یابید؟

نه تنها نتیجه کوتاه مدتی را که می خواهید، بلکه هدف واقعی هدف خود را درک کنید. وقتی بفهمید که چرا هدفتان را می خواهید، راهی برای رسیدن به آن پیدا خواهید کرد – حتی زمانی که همه چیز چالش برانگیز باشد. بدون هیچ تصمیمی در سال نو برای ایجاد اضطراب عملکرد، می توانید تغییرات تدریجی ایجاد کنید که در دستیابی به هدف شما انباشته می شود.

4- اطمینان مطلق پیدا کنید و اقدام کنید

وقتی برای اولین بار شروع به کار می کنید، هیچ ایده ای ندارید که چگونه می خواهید به هدف خود برسید. اما صرف نظر از اینکه تا چه اندازه در برنامه خود برای رسیدن به هدف خود قرار دارید، باید با یک ذهنیت باور مطلق و ایمان به خود عمل کنید. این کلید موفقیت است: حتی زمانی که اهدافی استراتژیک تعیین می کنید، هیچ تصمیمی در سال نو بدون فداکاری قابل دستیابی نیست.

در ذهن شما، اگر چاره ای جز موفقیت ندارید – اگر دستیابی به هدف شما یک امر ضروری است – پس هیچ چیز دیگری اهمیت ندارد. شما برای رسیدن به آنجا هر کاری که لازم باشد انجام خواهید داد. فداکاری حتی یک سوال نخواهد بود و همه بهانه ها از پنجره بیرون می روند.

هدف

5- پیشرفت خود را اندازه گیری کنید

دلیل اصلی شکست تصمیم های سال نو این است که به اندازه کافی مشخص نیستند. در حالی که همیشه خوب است که رویاهای بزرگ داشته باشید، باید این رویاها را به اهداف SMART تقسیم کنید. اهدافی که خاص، قابل اندازه‌گیری، قابل دستیابی، واقع‌بینانه هستند و در یک بازه زمانی تثبیت شده‌اند به شما امکان می‌دهند پیشرفت خود را دنبال کنید و کلید موفقیت هستند.

اگر تصمیم سال نو شما جسم سالم تر باشد، چگونه آن را اندازه گیری می کنید؟ آیا به جای غذا خوردن در خارج از خانه، هر هفته تعداد مشخصی وعده غذایی در خانه تهیه می شود؟ آیا هر روز سه مایل پیاده روی است؟ یک جدول زمانی معقول برای اهداف خود تعیین کنید و پیشرفت خود را در این مسیر اندازه گیری کنید.

6- ادامه دهید

همانطور که در سفر خود به جلو حرکت می کنید، بدانید که زمان های چالش برانگیزی وجود خواهد داشت. اگر تصمیمات سال نو به شما کمکی به توسعه پایداری نکند، چه فایده ای دارد؟ هنگامی که با یک شکست مواجه می شوید، یا اگر احساس می کنید که کاملا شکست خورده اید، تسلیم نشوید. به جلو حرکت کنید و از خود بپرسید: “اگر به این هدف نرسم چه هزینه ای برای من خواهد داشت؟” آیا من یک فرصت شغلی باورنکردنی را از دست می‌دهم، آیا فرزندانم را ناامید می‌کنم یا زندگی‌ای را که می‌خواهم از دست می‌دهم؟ شما در کوتاه ترین زمان موانع خود را به فرصت تبدیل خواهید کرد.

7- موفقیت خود را جشن بگیرید

با تبدیل حتی بهترین تصمیم های سال نو به هدف، به جای اینکه به خاطر کاستی‌هایتان پیش‌بینی کنید، از یک طرز فکر می‌توانید عمل کنید. بنابراین فراموش نکنید که هر موفقیتی را در طول مسیر جشن بگیرید، حتی موفقیت های کوچک را. گام‌های کوچک لذت‌بخش می‌شوند، زیرا در افق زیر بار یک نتیجه کمال‌گرا نیستید. سپس می توانید بر روی آن دستاوردها برای ایجاد یک چرخه موفقیت بنا کنید.

نکات زیادی برای حفظ تصمیم های سال نو وجود دارد، اما نکته اصلی این است: اهداف را صرفاً به سال جدید گره ندهید، زیرا دیگران آن را انجام می دهند. تغییر واقعی زمانی رخ می دهد که شما نتیجه خود را بدانید و متعهد به تحقق اهداف خود باشید. یادگیری برای تعیین و رسیدن به اهداف یک عادت عالی است که تعداد کمی در طول زندگی خود به آن مسلط می شوند. با تصمیم گیری برای تعیین و دستیابی به اهدافی که برای شما مهم است، امسال و هر سال هر آنچه را که می خواهید به دست آورید.

نظرات (1)

  1. […] بیشتر بخوانید: 7 راهکار برای پایبندی به تصمیم های سال نو 1401 […]

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
  • عکس
  • شناسه محصول
  • امتیاز
  • قیمت
  • در انبار
  • موجودی
  • افزودن به سبد خرید
  • توضیحات
  • محتوا
  • عرض
  • اندازه
  • تنظیمات بیشتر
  • ویژگی ها
  • ویژگی های سفارشی
  • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه