7 راه برای تغییر روحیه و زندگی در سال 2022

7 راه برای تغییر زندگی
وبلاگ توسعه فردی

7 راه برای تغییر روحیه و زندگی در سال 2022

اگر از خود می‌پرسید «آیا می‌توانم وضعیت ذهنی خود را تغییر دهم؟»، پاسخ مثبت است. شما باید انتخاب کنید که چگونه با جهان تعامل داشته باشید. شما می توانید وضعیت ذهنی خود را انتخاب کنید. شما می توانید انتخاب کنید که یک انسان توانا باشید. می توانید یاد بگیرید چگونه روحیه خود را تغییر دهید.

وضعیت روحی من چگونه است؟

“وضعیت ذهن” به عنوان کیفیت آگاهی فرد در ارتباط با جهان خارج و همچنین درک افکار و احساسات درونی تعریف می شود. این شامل حالات روحی و روانی شما در یک مقطع زمانی خاص می شود. افسرده، مضطرب، منطقی، انتقادی و درگیر همه نمونه هایی از حالات ذهنی هستند. حتی می توانید در یک زمان در بیش از یک حالت ذهنی داشته باشید.

قبل از اینکه بتوانید به این سوال پاسخ دهید: “چگونه حالت ذهنی خود را تغییر دهم؟”، باید بدانید که خلق و خوی شما زودگذر است. اگر کسی در ترافیک راه شما را می بندد، ممکن است احساس عصبانیت کنید. یا اگر یک خبر غم انگیز بخوانید، ممکن است احساس افسردگی کنید. حتی اگر تمام روز را با این احساس سپری کنید، باز هم فقط یک حالت بد است. وضعیت ذهنی شما در سطح بالاتری از آگاهی است – و شما بر هر دو کنترل دارید. وقتی بر وضعیت ذهنی خود مسلط هستید، بر احساسات خود مسلط هستید و می‌دانید که زندگی برای شما اتفاق می‌افتد، نه برای شما. وقتی روحیه خود را تغییر می دهید، زندگی خود را تغییر می دهید.

تفاوت بین اوج عملکرد و عملکرد ضعیف، هوش یا توانایی نیست. بیشتر اوقات این حالتی است که ذهن و بدن شما در آن قرار دارد.” – تونی رابینز

چه چیزی بر وضعیت ذهنی من تأثیر می گذارد؟

مانند هر چیزی که به احساسات انسانی مربوط می شود، خلق و خو و طرز فکر شما پیچیده است. با این حال، مانند هر چیز دیگری در زندگی، اولین چیزی که بر وضعیت ذهنی شما تأثیر می گذارد تمرکز شماست. برای تمرکز روی چه چیزی انتخاب می کنید؟ ذهن شما برای جستجوی بدی ها تربیت شده است – جنگیدن یا فرار کردن، همانطور که برای دو میلیون سال انجام می شود. اما شما می توانید آن را دوباره یاد بگیرید تا به دنبال چیزهای خوب باشد.

مراقبت از بدن نیز برای خلق و خوی شما ضروری است، به خصوص این پنج عاملی که در ادامه ذکر می کنیم.

رژیم غذایی

شما باک خودروی بنز خود را با گازوئیل پر نمی کنید، و همین امر در مورد بدن شما نیز صدق می کند. آنچه به بدنتان می خورید، ذهن شما را نیز تغذیه می کند، بنابراین مطمئن شوید که سالم غذا می خورید و آب فراوان می‌نوشید.

ورزش

ثابت شده است که حتی ورزش های خفیف مانند پیاده روی به افسردگی و اضطراب کمک می کند و اندورفین هایی را آزاد می کند که به ما احساس شادی می دهد.

خواب

خواب کافی به بدن و ذهن اجازه می دهد تا خود را بازیابی و ترمیم کند. برای حافظه و عملکرد مغز، تنظیم هورمون و موارد دیگر بسیار مهم است.

فواید نور خورشید برای روحیه

نور خورشید

مانند ورزش، دریافت نور خورشید به اندازه کافی با کمک به ترشح سروتونین، “ماده شیمیایی شادی” که احساس خوشبختی را افزایش می دهد، افسردگی را کاهش می دهد.

کاهش استرس

مغز ما در هنگام استرس مقدار زیادی مواد شیمیایی مضر را تولید می کند. حتی اگر آن را کاملاً احساس نکنیم، استرس باعث عدم تمرکز، افسردگی و اضطراب می شود و می تواند بر همه چیز شما تأثیر بگذارد.

چگونه حالت ذهنی خود را تغییر دهم؟

آخرین باری که حال شما بد بود کی بود؟ قرار گرفتن در آن حالت چه تأثیری بر سایر بخش های زندگی شما داشت؟ ما اغلب احساس می کنیم که احساسات ما خارج از کنترل ما هستند، اما این کاملاً نادرست است. در واقع، شما می‌توانید یاد بگیرید که چگونه خلق و خوی خود را تغییر دهید – و این کار را در یک لحظه انجام دهید.

1. باورهای محدود کننده خود را بررسی کنید

بسیاری از مردم به جای اینکه بپرسند «چگونه می‌توانم وضعیت ذهنی‌ام را تغییر دهم؟» فکر می‌کنند باید با هر روحیه‌ای که دارند زندگی کنند. وقتی دنیای بیرون آنطور که آنها می خواهند در حال حرکت است، روحیه خوبی دارند. کلید باز کردن قفل یک زندگی خارق‌العاده ربطی به افراد یا رویدادهای بیرونی ندارد. شما باید باورهای محدود کننده خود را بررسی کنید – آیا آنها مثبت هستند یا مخرب؟ هر گونه باور مخرب در مورد توانایی خود در کنترل احساسات خود را شناسایی کنید و آنها را با باورهای توانمند جایگزین کنید.

2. مونولوگ درونی خود را تغییر دهید

باورهای محدود کننده شما بر تک گویی درونی شما تأثیر می گذارد و آن افکار دنیای شما را می سازند. با این حال، بسیاری از مردم هرگز متوقف نمی شوند تا منتقد درونی خود را زیر سوال ببرند و آنها را به جای دشمن تبدیل به دوست کنند. دفعه بعد که خود را درگیر خودگویی های منفی می کنید، تصور کنید که بهترین دوست خود هستید – آیا با دوستانتان همان طور صحبت می کنید که منتقد درونی شما با شما صحبت می کند؟ در عوض به چیز مثبت فکر کنید. شما نه تنها متوجه خواهید شد که چگونه خلق و خوی خود را بهبود ببخشید، بلکه کل دیدگاه خود را نسبت به زندگی تغییر خواهید داد.

3. حالت خود را تنظیم کنید

وضعیت بدن خود را در زمان خوشحالی، به جای زمانی که غمگین هستید، مشاهده کنید – یا زمانی که عصبانی هستید در مقابل زمانی که خوشحال هستید چگونه به نظر می رسید. تفاوت وجود دارد، درست است؟ همه ما در حالات روانی و عاطفی منفی قرار می گیریم، اما شما می توانید با تغییر بدن و به حالت رسیدن، وضعیت ذهنی خود را متحول کنید. زبان بدن شما سیگنال هایی را در مورد نحوه احساس و عملکرد شما به مغز شما ارسال می کند. اگر وضعیت بدنی ضعیف دارید، این وضعیت فقط به احساسات ضعیف یا حالت منفی کمک می کند. وضعیت بدنی خوب و هوشیاری حالت مثبت تری ایجاد می کند و کلید تغییر خلق و خوی شماست.

4. لبخند بزنید

درست مانند تغییر وضعیت بدن، لبخند زدن سیگنال های مثبتی را به مغز شما ارسال می کند. حتی می‌تواند ذهن شما را فریب دهد تا فکر کند بهتر از آنچه که هستید احساس می‌کنید. در آینه به خودتان لبخند بزنید یا با اطرافیانتان تماس چشمی برقرار کنید. جملات انگیزشی بخوانید، یک ویدیوی خنده دار تماشا کنید، به تصاویر قدیمی نگاه کنید یا آهنگ مورد علاقه خود را قرار دهید. همیشه چیزی هست که لبخند را بر لبانتان بیاورد. در نهایت، به نحوه بهبود خلق و خو و طرز فکر مسلط خواهید شد.

شادی درون

5. بدن خود را حرکت دهید

چگونه حالت ذهنی خود را تغییر می دهید، حتی زمانی که با استرس شدید دست و پنجه نرم می کنید؟ راز در حرکت دادن بدن شماست. احساس با حرکت ایجاد می شود. به عبارت دیگر، احساسات با حرکت در بدن ما مرتبط هستند. در حالی که در حال گوش دادن به آهنگ مورد علاقه ای هستید که باعث لبخند زدن شما می شود، دور و بر خود برقصید. به پیاده روی در بیرون بروید – ثابت شده است که فضای سبز آرامش بخش است. ضربان قلب خود را با ورزش، یک تقویت کننده طبیعی خلق و خو، افزایش دهید. حرکت دادن بدن تمام آن استرس را از بین می برد و وضعیت ذهنی شما را بالا می برد.

6. تشریفات قدرت بخشی ایجاد کنید

برخی از موفق ترین افراد جهان احتمالاً از خود پرسیده اند: “چگونه وضعیت ذهنی خود را تغییر دهم؟” بسیاری از این افراد یک چیز مشترک دارند: آنها یک روال توانمند ایجاد کرده اند که به آنها کمک می کند در وضعیت مثبت بمانند. صبح خود را با یک صبحانه مثبت و انرژی زا شروع کنید. آماده سازی یا مدیتیشن را تمرین کنید تا لحن روز خود را تنظیم کنید. ورزش کنید، لذت ببرید و قدردانی را تمرین کنید. زندگی برای زیستن است – نه عذاب کشیدن.

7. طرز فکر فراوانی را در پیش بگیرید

آزادی واقعی زمانی به دست می‌آید که به جای اینکه نیاز به کنترل همه چیز داشته باشید و آن را مطابق انتظارات خود قرار دهید، هر لحظه را همان طور که هست بپذیرید. انتظارات به همین دلیل خطرناک هستند: اگر برآورده نشوند، وضعیت ذهنی شما بدتر می شود و آن را بر خود یا دیگران تحمیل می کنید. وقتی مسئولیت سبک زندگی، احساسات و اعمال خود را به عهده می گیرید، آزادی واقعی دارید. وقتی فهمیدید که آزادی یک حالت ذهنی است و راز دستیابی به آن در اتخاذ یک طرز فکر فراوان است، می توانید خلق و خوی خود را تغییر دهید، زندگی خود را تغییر دهید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه