ارتباط با خود: 6 راه برای ارتباط بیشتر با خودمان

ارتباط با خودمان
توسعه فردی وبلاگ

ارتباط با خود: 6 راه برای ارتباط بیشتر با خودمان

ارتباط با خود حلقه گم شده دنیای امروز ماست. گم شدن در فعالیت های روزمره و استرس های دنیای بیرونی آسان تر از همیشه است. کار، روابط، وظایف – تمرکز ما تقریباً همیشه روی هر چیزی و هر کسی جز خودمان است. برای بسیاری از ما، تلاشی دائمی برای راضی کردن دیگران یا بودن آن چیزی است که فکر می کنیم باید باشیم تا بتوانیم عشق، احترام یا قدردانی را به دست آوریم.

سوالی که همه ما واقعاً باید بپرسیم این است که چگونه با خودمان ارتباط برقرار کنیم.

زندگی بدون کشف چگونگی ارتباط با خود، بازی استرس و ناامیدی است. زیرا این چیزی نیست که به دست می آوریم یا اینکه چگونه تصور می کنیم ما را خوشحال می کند. این این است که ما چه کسی می شویم – چگونه زندگی می کنیم و به عنوان یک شخص چه کسی هستیم. مردم می توانند همه «چیزها» را از بین ببرند، اما هیچکس نمی تواند شما را از شما بگیرد. عاشق خود شدن برای داشتن یک زندگی رضایت بخش حیاتی است.

خود پیوندی فقط کاری نیست که شما «باید» انجام دهید، بلکه کاری است که «باید» انجام دهید. اگر می خواهید دوباره با خودتان ارتباط برقرار کنید، احتمالاً زندگی شما در حال حاضر کمتر از تحقق آن است. ممکن است در یک کار ناکامل گیر کرده باشید. ممکن است در رابطه یا دوستی خود احساس حمایت نکنید. حتی ممکن است اضطراب یا افسردگی را تجربه کنید. اینها همه علائمی هستند که به شما می گویند زمان آن رسیده است که چگونه با خودتان ارتباط برقرار کنید.

1. هدف خود را پیدا کنید

شما مجبور نیستید به کمتر از آنچه که می توانید باشید، ببخشید یا خلق کنید راضی باشید. برقراری ارتباط مجدد با خودتان این فرصت را به شما می دهد تا هدایای خود را جشن بگیرید و درک کنید که واقعاً چه چیزی شما را هدایت می کند. وقتی این را بدانید، بیشتر می توانید در مقابل دیگران ظاهر شوید و بیشتر به دنیای اطراف خود اضافه کنید. وقت آن رسیده است که تعیین کنید واقعاً چه چیزی شما را هدایت می کند. چیزی که بیشتر از همه به شما احساس زنده بودن می دهد. هدف شما در زندگی

از خود بپرسید: چه زمانی از همه خوشحال تر هستم؟ وقتی خودم را بیشتر احساس می کنم، چه کار می کنم؟ چگونه می توانم با خودم ارتباط برقرار کنم در حالی که هیچ کس دیگری در اطراف نیست؟ این هدیه شماست ذات شما کلید چگونگی ارتباط مجدد با خود

کشف هدفتان همیشه آسان نیست. انسان ها در الگوهای ناتوان کننده ای گیر می کنند که ما را در چرخه ای از شکست به دام می اندازند. ما در مورد آنچه که می توانیم و نمی توانیم در زندگی به دست آوریم، باورهای محدود کننده ای داریم. ما از طرحی برای خوشبختی پیروی می کنیم که طراحی نکرده ایم و به جامعه یا خانواده هایمان اجازه می دهیم از ما انتظاراتی داشته باشند. ما به دنبال پول، قدرت و موقعیت می‌رویم بدون اینکه آن را به چیزی بزرگ‌تر وصل کنیم – و به این ترتیب شکست می‌خوریم.

2. نیازهای خود را درک کرده و برآورده کنید

هدف شما ارتباط نزدیکی با شش نیاز انسان دارد: اطمینان، اهمیت، تنوع، عشق/ارتباط، رشد یا مشارکت. در حالی که هر فردی هر شش مورد از این نیازها را دارد، برای هر فرد یکی وجود دارد که قدرتمندترین است. کسی که تصمیمات و رفتارهای ما را هدایت می کند – و وقتی ملاقات می کنیم، باعث می شود احساس رضایت کنیم.

اگر میل به کمک دارید، هدیه شما احتمالاً به داوطلب شدن یا انجام کارهای خوب در جهان مرتبط است. اگر خواهان اهمیت یا ارتباط هستید، هدف شما در زندگی احتمالاً شامل خانواده و دوستان است. هنگامی که نیاز اصلی انسانی خود را تعیین کردید، می توانید شروع به یادگیری نحوه ارتباط مجدد با خودتان کنید.

اجازه ندهید باورهای محدود کننده شما باعث شود فکر کنید که لیاقت برآورده شدن نیازهایتان را ندارید. از قرار دادن دائمی دیگران بر خود دست بردارید، بدون اینکه ابتدا فنجان خود را پر کنید. هنگامی که نیازهای خود را شناسایی کردید، آنها را برآورده کنید. برای مراقبت از خود یک تایم اوت در نظر بگیرید. آنچه را که نیاز دارید از دیگران بخواهید. بهترین خود بودن به شما این امکان را می دهد که حتی بیشتر از جایی که در آن رضایت دارید ببخشید.

ارتباط با خودمان

3. صدای خود را پیدا کنید

ما تمایل داریم به صدای خود در یک ظرفیت کاربردی فکر کنیم: برای برقراری ارتباط، بیان خود و سرگرمی استفاده می شود. اما به گفته ادوین کوپارد، مربی صدای بین‌المللی مشهور و سخنران گذشته در Life Wealth Mastery، صدای ما مسیری برای ایجاد ارتباط واقعی با خود ارائه می‌دهد.

کوپارد ادعا می کند که در کودکی صدای ما خام و بدون تقلب بود. آنها بلند، قوی بودند و برای همه مقاصد، وقتی صحبت می کردیم فیلتری وجود نداشت. اما همانطور که بزرگ شدیم و شروع به درونی کردن محیط اطراف و درک خود در زمینه بزرگتر کردیم، شروع به سرکوب این صدای طبیعی به نفع صدای ذهن اجتماعی کردیم.

این صدای ذهن اجتماعی ما را از قدرت و انرژی صدای طبیعی خود جدا کرد. وقتی صحبت می‌کردیم، دیگر نماینده خود نبودیم، بلکه آرمان‌ها و شخصیت‌هایی را منعکس می‌کردیم که با جامعه همسو بودند.

کوپارد معتقد است که از طریق قدرت آهنگ، ما می‌توانیم از مسیر خارج شویم، به هوش طبیعی بدنمان اجازه دهیم تا زیبایی «صدای وحشی» را دوباره کشف کنیم. از طریق صدای خود، می توانید با کودک درون خود در تماس باشید و شروع به یادگیری نحوه ارتباط با خودتان کنید. پس آهنگ مورد علاقه خود را پخش کنید و با هم بخوانید. یک آهنگ جدید برای خودتان بسازید. یک ساز یاد بگیرید. موسیقی شما را با خود واقعی خود بیدار می کند.

4. دوباره با خودتان ارتباط فیزیکی برقرار کنید

رقص یکی از ابزارهای نهایی برای ابراز وجود است. اما آیا می‌دانستید که می‌تواند به پاسخ به این سوال نیز کمک کند که چگونه با خودتان ارتباط برقرار کنید. این چیزی است که 5 ریتم در مورد آن است.

5 ریتم که توسط گابریل راث در اواخر دهه 1970 ایجاد و توسعه یافت، اساساً یک تمرین مراقبه رقص و حرکت است. بر اساس این ایده که حرکت پویا می تواند خودشکوفایی را تسهیل کند، راث اظهار داشت که قرار دادن بدن در حرکت می تواند قلب را آزاد کند، ذهن را آزاد کند و به دانش آموز اجازه دهد تا به جوهر واقعی روح که منبع الهام است متصل شود. که یک فرد دارای خلاقیت و پتانسیل نامحدودی است.

پنج ریتم – روان، استاکاتو، هرج و مرج، غنایی و سکون – ریتم های صوتی به معنای طبل یا ضرب نیستند، بلکه ریتم هایی تجربی هستند که مناظر ذهنی و احساسی را توصیف می کنند. یعنی بیشتر شبیه حالات هستی هستند. هر ریتم توسط دانش آموز به روش منحصر به فرد خود تفسیر می شود، و هر یک به این منظور کمک می کند که دانش آموز را به حرکت آگاهانه، غیرقابل پیش بینی و خلاقانه تر راهنمایی کند. وقتی این ریتم‌ها به ترتیب تمرین می‌شوند، «موجی» را تشکیل می‌دهند که به دانش‌آموز اجازه می‌دهد تا درک خود از حقیقت طبیعی خود را عمیق‌تر کند و با اتصال دوباره به بدن، ذهن را مستقر کند.

5. یک مجله راه اندازی کنید

مانند موسیقی، آواز خواندن و قدرت ریتم و رقص، نوشتن نیز می تواند در ارتباط با خود نقش داشته باشد. نوشتن در مورد روشی که رویدادها و تجربیات شما باعث ایجاد احساس در شما می شود می تواند به شما در شناسایی و پذیرش احساساتتان کمک کند. نوشتن افکار خود در مورد رویدادهای جاری یا آنچه در آن روز برای شما اتفاق افتاده است می تواند به شما کمک کند تا نظرات خود را روشن کنید. نوشتن ایده های شما می تواند آنها را قوی تر کند. همانطور که فلانری اوکانر نویسنده آمریکایی می گوید: “من می نویسم تا آنچه را می دانم کشف کنم.” می توانید از آن برای کشف آنچه در مورد خودتان می دانید استفاده کنید.

مزایای ژورنال نویسی فراتر از نحوه ارتباط با خودتان است. می تواند به شما در کاهش اضطراب، بهبود حافظه و تغییر ذهنیت شما کمک کند. می تواند به شما کمک کند تا روی نکات مثبت تمرکز کنید. حتی می تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.

شروع یک مجله به آسانی به دست آوردن اعتماد به نفس و گرفتن یک قلم و یک دفتر خاطرات است – اما ایجاد هر عادت جدیدی مستلزم تعهد است. هر روز زمانی را برای نوشتن اختصاص دهید، حتی اگر فقط پنج دقیقه باشد. می‌توانید با ثبت رویدادهای روز و احساسی که نسبت به آنها دارید، یادداشت کردن چیزهایی که به خاطر آنها سپاسگزار هستید یا با استفاده از یک مجله از پیش ساخته، مانند مجله پنج دقیقه، شروع کنید. هر چیزی که باعث تأمل شود می تواند به خود پیوندی کمک کند.

6. سوالات درست بپرسید

تفاوت در کیفیت زندگی افراد اغلب به کیفیت سوالاتی برمی‌گردد که دائماً از خود می‌پرسند. اگر یک سوال ناامیدکننده بپرسید، مانند “چرا همیشه این اتفاق برای من می افتد؟” کامپیوتر ذهنی شما به دنبال پاسخ خواهد بود. برای پاسخ به این سوال، ناخودآگاه شما حتی ممکن است چیزی بسازد، مانند “چون شما به اندازه کافی خوب نیستید” یا “چون به اندازه کافی باهوش نیستید.”

این خودگویی منفی فقط شما را از کشف نحوه ارتباط مجدد با خودتان باز می دارد. اما اگر شروع به پرسیدن سوالات توانمندی از خود کنید، مانند “چگونه می توانم از این تجربه برای قدردانی بیشتر از خودم استفاده کنم؟” مغز شما به دنبال پاسخی برای این سوال می‌گردد و اغلب به پاسخی می‌رسد که نه تنها احساس بهتری در شما ایجاد می‌کند، بلکه به شما اجازه می‌دهد جشن بگیرید و دوباره با خود واقعی‌تان ارتباط برقرار کنید.

به همین دلیل است که تغییر به سمت سوالات کیفی بسیار مهم است. زیرا سوالات با کیفیت زندگی با کیفیتی را ایجاد می کنند. آنها تمرکز ذهنی ما را هدایت می کنند و در نهایت نحوه تفکر و احساس ما را تعیین می کنند. کلید این است که الگویی از سؤالات ایجاد کنید که ماهیت واقعی شما را تقویت کند. به عنوان مثال، روی سوالات کیفی تمرکز کنید مانند:

• در حال حاضر از چه چیزی در زندگی ام بیشتر خوشحالم؟
• در حال حاضر بیشتر در مورد چه چیزی در زندگی ام هیجان زده هستم؟
• در حال حاضر بیشتر به چه چیزی در زندگی ام افتخار می کنم؟
• در حال حاضر بیشتر از چه چیزی در زندگی ام سپاسگزارم؟
• در حال حاضر از چه چیزی بیشتر در زندگی ام لذت می برم؟
• در حال حاضر در زندگی خود به چه چیزی متعهد هستم؟
• چه کسی را دوست دارم؟

با قرار دادن سوالات با کیفیت بخشی از مراسم روزانه خود، می توانید به قدرتمندترین حالت های احساسی خود دسترسی پیدا کنید. و با گذشت زمان، همانطور که به طور مداوم انجام این کار را تمرین می کنید، می توانید شاهراه های ذهنی برای شادی، هیجان، غرور، قدردانی، شادی، تعهد و عشق ایجاد کنید – این همان چیزی است که شما در هسته خود هستید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه