48 نشانه که به شما می گوید آماده راه اندازی کسب و کار خود هستید

راه اندازی کسب و کار
توسعه کسب و کار وبلاگ

48 نشانه که به شما می گوید آماده راه اندازی کسب و کار خود هستید

راه اندازی کسب و کار جدید و نشانه های آن: اگر همین حالا کارمند هستید و پشت میز خود نشسته اید و درباره راه اندازی کسب و کار خود رویاپردازی می کنید، این مقاله برای شماست.

می دانید که راه اندازی یک کسب و کار جدید می تواند تا چه حدی ترسناک باشد. بعضی ها فکر می کنند روزی هشت ساعت کار کارمندی خسته کننده است و بهتر است کارآفرین شوند تا هر وقت دوست داشتند کار کنند. اگر شما هم طرز تفکری بدین شکل دارید، رویای کارآفرینی را فراموش کنید و به کارمندی خود برسید! چون کارآفرینی در اکثر اوقات به معنی زمان دلخواه برای کار نیست. بلکه یک کار 24 ساعته و 7 روز هفته است.

اگر به فکر شروع کسب و کار خود هستید کمی فکر کنید. شاید شما فقط از موقعیت فعلی خود ناراضی هستید. شاید همیشه رویای افتتاح فروشگاه یا شرکت مشاوره خود را داشته باشید. یا شاید شما فقط به یک تغییر اساسی در زندگی خود نیاز دارید.

به هر حال ما در اینجا به 48 نشانه اشاره کردیم که اگر این نشانه ها را در وجود خود دیدید شاید وقت آن رسیده باشد که کسب و کار خود را راه اندازی کنید. تا انتها با گام سمینار همراه باشید.

رهبر

1- علاقمند به مطالعه زندگی کارآفرینان شده اید

بحث در مورد این که کارآفرینی بهتر است یا کارمندی زیاد شده است. کمی در مورد رفتارهای اخیر خود فکر کنید. آیا در مورد زندگی کارآفرینان مطالعه داشته اید؟ آیا با همکاران و دوستان خود در مورد این که کارآفرینی بهتر است یا کارمندی بحث کرده اید؟

اگر یکی از این دو مورد را داشته باشید، شاید به این معنی است که دوست دارید کسب و کار جدید خود را راه اندازی کنید.البته که نباید به این موارد اکتفا کنید، چون ما هنوز 49 مورد دیگر را در پیش داریم!

2- همیشه در حال فکر کردن هستید

ضرب المثلی وجود دارد که می گوید کارآفرینان به نفرین فکر کردن دچار شده اند. کارآفرینان هرگز از فکر کردن دست نمی کشند. این یک نعمت و یک نفرین است. اگر این رفتار را از خود نشان دهید، شاید وقت آن رسیده است که از مسابقه روزانه موش خارج شوید و کاری انجام دهید تا افکار خود را به حرکت درآورد. و هیچ راهی بهتر از راه اندازی کسب و کار خودتان نیست.

3- شما پرشور و اشتیاق هستید

اگر ایده ای در ذهن شما وجود دارد و کاملاً عاشق آن شده اید، شاید بتوانید آن را به واقعیت تبدیل کنید. کارآفرینان و صاحبان مشاغل واقعاً مشتاق کاری هستند که انجام می دهند و هر کاری که ممکن است انجام می دهند تا چشم انداز خود را به محصول یا خدماتی تبدیل کنند تا بقیه دنیا از آن لذت ببرند.

4- شما مستقل هستید

این بدان معنا نیست که شما از نظر اجتماعی منزوی هستید یا نمی دانید چگونه کمک بخواهید. این بدان معنی است که شما یک حلال مشکل هستید که سعی می کند بیشتر مشکلات را به تنهایی کشف کند. اکنون ممکن است لحظه ای باشد که به اندازه کافی احساس استقلال کنید تا یک شرکت بسازید.

5- شما با انگیزه هستید

شما همیشه به چیزی یا کسی نیاز ندارید که شما را به حرکت وادار کند. شما هر روز صبح از خواب بیدار می شوید و کارهای لازم را انجام می دهید. این حس خودانگیختگی ممکن است منجر به شروع و اجرای یک کسب و کار شود.

بیشتر بخوانید: جملات انگیزشی برای شروع یک روز عالی

6- شما منظم هستید

راه اندازی یک کسب و کار به مهارت های سازمانی زیادی نیاز دارد. در برخی مواقع ممکن است بخواهید یا نیاز به استخدام کارشناسانی مانند حسابداران یا وکلا داشته باشید، اما در ابتدا احتمالاً برای پیگیری امور مالی، واگذاری مسئولیت ها و ارائه ایده به سرمایه گذاران به خود متکی خواهید بود. شما نمی توانید بدون سازماندهی هیچ یک از این کارها را انجام دهید.

7- شما احساس می کنید مردم نیاز به کمک شما دارند

اگر تمایل شدیدی برای کمک به دیگران از طریق ارائه یک محصول یا خدمات دارید، آن را یکی از نشانه‌های آشکار برای شروع یک کسب‌ و کار در نظر بگیرید. این تمایل به کمک به مردم برای بهبود زندگی‌شان می‌تواند شما را در اوج و فرودهای اجرای یک عملیات نگه دارد. در طول سال‌ها متوجه شدم که قوی‌ترین شرکت‌ها از آرزوی کمک به جهان برای حل یک مشکل سرچشمه می‌گیرند.

8- شما مطمئن هستید که می توانید شرکت بهتری بسازید.

شاید این جنبه اعتماد به نفس یا خودپسندی شما باشد، اما متوجه شده اید که می توانید شرکتی بهتر از شرکتی که برای آن کار می کنید بسازید.

9- احساس می کنید در کار خود گیر کرده اید.

اگر از بیدار شدن هر روز صبح می ترسید، پس احتمالاً آماده مستقل شدن نیستید. یک ترفیع یا یک شغل دیگر ممکن است مشکل را کاهش دهد، اما در اعماق وجود شما چشم انداز یک شغل معمولی 9 صبح تا 5 عصر شما را هیجان زده نمی کند. بیشتر فکر کنید که آیا باید رئیس خود باشید یا فقط باید شغل خود را تغییر دهید.

10- احساس نیاز می کنید تا دیدگاه های شما پذیرفته شود

ایده

فرض کنید شما ایده ای دارید اما همه به شما می گویند که انجام شدنی نیست. با این وضعیت چه کار خواهی کرد؟ این تجربه ممکن است انگیزه کافی برای شما باشد تا شرکت خود را داشته باشید.

11- می خواهید نام شما بر سر زبان ها باشد

تعدادی از بزرگترین کارآفرینان و صاحبان مشاغل متوجه شدند که چیز بیشتری از زندگی می‌خواهند. استیو جابز می دانست که او خاص است. اگر شما هم چنین احساسی دارید، ممکن است بخواهید تا کسب و کار خود را راه اندازی کرده و بیشتر در چشم باشید.

12- همیشه دوست دارید رییس خود باشید

فرقی نمی‌کند که از کنترل‌ شدن لذت ببرید یا دوست نداشته باشید به شما دستور بدهند، به این نتیجه رسیده‌اید که همیشه می‌خواهید رئیس باشید.

13- استخدام افراد مستقل بیشتر شده است

با نگاهی به آمارها متوجه شده اید که تعداد پیمانکاران و صاحبان مشاغل مستقل بیشتر شده است. به همین دلیل شما هم به فکر مستقل شدن افتاده اید.

14- برای رشته تحصیلی شما موقعیت شغلی کمتری وجود دارد

شاید در رشته ای تحصیل کرده اید که استخدامی برای رشته شما کمتر از بقیه باشد و یا حقوق پایین تری نسبت به بقیه بگیرید. همین دلیل می تواند انگیزه ای برای راه اندازی شرکت جدید باشد. البته به شرطی که مهارت کافی داشته باشید.

15- از ریسک کردن ترسی ندارید

یکی از مهمترین ویژگی های کارآفرینان نترسیدن از ریسک کردن است. البته برای کسی که متاهل است و ماهانه هزینه های ثابت زیادی دارد، کمی ریسک کردن خطرناک است. اگر فکر می کنید که اهل ریسک هستید، می توانید روی مستقل شدن حساب کنید

16- از رفت و آمد و ترافیک خسته شده اید

شاید این دلیل خوبی برای ترک کردن کار فعلی نباشد، اما می تواند یک نشانه باشد. اگر هر روز در ترافیک گیر می کنید و دیگر تحمل چراغ قرمزها را ندارید، شاید باید کسب و کار خود را در خانه راه اندازی کنید. از این گذشته، مشاغل موفق حتی از گاراژها راه اندازی شده اند.

17- از کار کردن خسته نمی شوید

اگر روزهایی در هفته وجود دارد که در آن 12 ساعت کار می کنید و احساس خستگی خاصی ندارید، شاید شما برای کارآفرین شدن آماده باشید.

18- روزهای شما کسل کننده شده است

خسته از کارمندی

اگر روزها کسل هستید و حس می کنید به درد کار نمی خورید حتما در شغل خود تجدید نظر کنید. البته این تجدید نظر الزاما کارآفرین شدن نیست. گاهی تغییر شغل نیز می تواند این کسل کننده بودن روزها را از شما بگیرد.

19- پتانسیل بقیه را می بینید

مهم نیست که کارمند هستید و در شرکت فرد دیگری کار می کنید. همیشه تعجب می کنید که چرا پتانسیل دیگر کارمندها به کار گرفته نمی شود و یا اصلا دیده نمی شود. اگر قدرت دیدن پتانسیل دیگران را دارید، شاید نیاز باشد تا به کارآفرین شدن بیشتر فکر کنید.

20- پیمانکاران پول بیشتری می گیرند

اگر می‌بینید که کارفرمای فعلی شما برای کاری که می‌دانید می‌توانید آن را بهتر انجام دهید، کمک خارجی استخدام می‌کند، پس کاری در مورد آن انجام دهید و خودتان به آن اقدام کنید.

21- دوست دارید تیم خودتان را داشته باشید

تیم سازی

شاید شما بخواهید تیم خود را با گروهی از افرادی بسازید که با شما دیدگاه مشترکی داشته باشند و مایل هستند با شما سفری را آغاز کنند.

22- شما میخواهید فقط برای خودتان کار کنید

تنفر از رییس

اگر به طور جدی نمی توانید دستورات را تحمل کنید، از رئیس خود و همه خواسته های او متنفر هستید، شروع به برنامه ریزی استراتژی خروج خود برای تبدیل شدن به رئیس خود کنید.

23- دوست دارید اسم شما روی درب شرکت باشد

همیشه نیازی نیست اسم پول وسط باشد. شاید دوست دارید اسم شما روی درب شرکت باشد و همین احساس کافیست تا شرکت خود را داشته باشید. البته اگر تنها دلیل و یا یکی از مهمترین دلایل شما برای راه اندازی شرکت خود همین دلیل باشد بهتر است کمی بیشتر تامل کنید.

24- می خواهید یک رییس بی نظیر باشید

احتمالا در مکان ها و شرکت های مختلف کار کرده اید و رییس های مختلفی داشتید. اما همیشه دوست داشتید رییسی داشته باشید که خصوصیات خاصی داشته باشد و هیچوقت نصیب شما نشده است. حالا دوست دارید شرکت خود را راه اندازی کنید تا رییسی باشید که همیشه آرزویش را داشتید

25- احساس می کنید جای یک محصول یا خدمت در بازار خالی است

شما یک حلال مشکل هستید شما آن لحظه “آها” را تجربه کرده اید، یعنی متوجه شده اید که یک محصول یا خدمات خاص در بازار وجود ندارد. می توانید از آن لحظه شناخت برای الهام بخشیدن به شما برای تحقق این ایده استفاده کنید.

26- دوست دارید از پشت میز آزاد شوید

رهایی از کارمندی

اگر در محل کار فعلی خود احساس محدودیت می کنید، می توانید خود را آزاد کنید و در جایی که می خواهید کار کنید: در شرکت خودتان.

27- شما می خواهید طبق برنامه خود زندگی کنید.

شاید شما از ساعت 4 صبح تا 9 صبح بیشترین بازدهی را داشته باشید یا یک جغد شب هستید. به جای اینکه به شما گفته شود چه ساعتی کار کنید و چه زمانی به استراحت یا تعطیلات بروید، در نهایت می توانید برنامه خود را تعیین کنید.

28- کار فعلی خلاقیت شما را کشته است

اگر از هدر رفتن ایده‌های خلاقانه خود خسته شده‌اید، شاید وقت آن رسیده است که با راه‌اندازی کسب‌وکاری که همیشه تصور می‌کردید، خود را بیرون بیاورید و بیان کنید.

29- الهام بخش مردم هستید

آیا شما همان فردی هستید که مردم در مواقعی که نیاز به مشاوره دارند به او مراجعه می کنند؟ و ازاینکه می توانید به دیگران کمک کنید لذت می برید؟ داشتن یک کسب و کار به شما این فرصت را می دهد که الهام بخش افرادی باشید که اطراف شما هستند.

30- شما می خواهید کسب و کاری بسازید که فرزندانتان به آن افتخار کنند

شما بچه دارید و به این فکر می کنید که چیزی را برای آنها بگذارید که به آن افتخار کنند. حتی اگر نمی‌خواهند یک کسب‌ و کار خانوادگی را تصاحب کنند، می‌توانند شاهد چگونگی کار سخت و فداکاری شما باشند

31- با انجام کارهای مختلف مشکلی ندارید

انجام کارهای مختلف

شما باید به عنوان یک صاحب کسب و کار جدید، کارهای ناخوشایند زیادی انجام دهید. و این همیشه لذت بخش نیست. اما اگر این شما را آزار نمی دهد، پس چرا این وظایف را برای خودتان انجام ندهید نه شخص دیگری؟

32- شما به دنبال چالش هستید

شاید از موقعیت فعلی خود به شدت خسته شده اید. اگر به دنبال یک چالش جدید هستید، همیشه این بهترین وضعیت نیست. با این حال، راه اندازی کسب و کار خود چالش برانگیز است و این نیاز شما به چالش را برآورده می کند.

33- شما قادر به حل مشکلات هستید

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که مسئولیت حل مشکل را بر عهده می گیرید؟ فرض کنید لوله های زیر سینک آشپزخانه از هم جدا می شوند و شما نه تنها آن را تعمیر می کنید بلکه بهتر از قبل می کنید. این را به عنوان نشانه ای در نظر بگیرید که می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

34- از یادگیری لذت می برید

برخی افراد فقط عطش فرونشدنی برای یادگیری مهارت ها و دانش جدید دارند. شما احتمالاً از انجام یک کار برای چندین سال متوجه نخواهید شد. اما شما می توانید به عنوان یک صاحب کسب و کار به این تجربه دست پیدا کنید.

35- شما چند وظیفه بودن را دوست دارید

افرادی هستند که می توانند چندین کار را همزمان انجام دهند. اگر شما یکی از کسانی هستید که تحت فشار چندوظیفه ای از هم نمی پاشید، پس کارآفرین شدن می تواند برای شما مناسب باشد.

36- از شکست خوردن نمی ترسید

به عنوان یک صاحب کسب و کار، احتمالاً چندین بار شکست خواهید خورد. اگر این شکست شما را تا حد استخوان نمی ترساند، آن را به عنوان نشانه دیگری بپذیرید.

37- شما نیازی را می بینید و می دانید چگونه آن را برطرف کنید.

حل مشکلات

اگر متوجه شدید که نه تنها یک بازار وجود دارد، بلکه هیچ کس دیگری نیز بر روی یک ایده خاص سرمایه گذاری نمی کند، پس شاید شما هستید که باعث ایجاد اختلال می شود.

38- می توانید دیگران را مدیریت کنید

چه به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده باشید و چه در حال مشاهده محل کار فعلی خود هستید، اطراف شما توسط افراد بسیار ماهری احاطه شده است که به نظر می رسد استعدادهای خود را هدر می دهند. ممکن است بتوانید با ارائه اشتراک سود، گزینه های سهام، یک محیط سرگرم کننده یا پیشرفت نهایی، آنها را برای پیوستن به استارت آپ خود ترغیب کنید.

39- کارها را به تعویق نمی اندازید

به تعویق انداختن کار ممکن است کشنده ترین قاتل استارت آپ باشد. اگر فردی هستید که کارها را به تعویق نمی اندازید می توانید روی راه اندازی یک استارت اپ عالی فکر کنید.

40- با امور مالیاتی آشنایی دارید

امور مالیاتی

می دانید که هر کسب و کاری با مالیات در ارتباط است. اگر قصد راه اندازی شرکت خود را دارید بهتر است کمی با امور مالیاتی آشنایی داشته باشید و یا کسی را داشته باشید که بتواند به شما مشاوره دهد.

41- دوست دارید نتایج کارتان مستقیم به خودتان برگردد

موفقیت در کار

وقتی برای شخص دیگری کار می‌کنید، دیدن اینکه چگونه تمام تلاش شما به نفع شرکت است، دشوار است. اگر می خواهید نتایج مستقیم اقدامات خود را ببینید، اداره کردن کسب و کار خودتان این فرصت را به شما می دهد.

42- با مردم ارتباطات قوی و خوبی دارید

گاهی اوقات شما مشتاقانه دوست دارید با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید. اما متأسفانه، موقعیت فعلی شما این اجازه را نمی دهد. اگر اهل ارتباط هستید، پس داشتن کسب و کار خودتان مطمئنا دلیلی برای شبکه سازی بیشتر به شما می دهد.

43- از رشد نکردن خسته شده اید

غیر معمول نیست که ارزش های خود را در مورد کار و همچنین زندگی شخصی خود زیر سوال ببرید. اگر مدام برای ارتقاء از شما رد می‌شوند یا احساس می‌کنید که به بن بست برخورد کرده‌اید، شاید وقت آن رسیده است که خودتان به بیرون بروید. راه اندازی کسب و کار خود احتمالاً به شما احساس موفقیت زیادی می دهد.

44- شما یک رهبر متولد شده اید

داشتن یک ایده عالی یک چیز است. توانایی برقراری ارتباط با این ایده و متقاعد کردن دیگران برای سرمایه گذاری روی ایده شما بسیار مهم است. اگر مهارت های رهبری برای جمع آوری نیروها و ایجاد انگیزه در آنها را دارید، سرمایه گذاری خود را شروع کنید.

45- شما اهل هیجان و ماجراجویی هستید

برخی از مردم دوست دارند آن را ایمن بازی کنند. از طرف دیگر شما یک نوع ماجراجو هستید. هیچ چیز هیجان انگیزتر از ارائه یک ایده تجاری و دیدن آن در میان همه ناشناخته ها و بالا و پایین ها نیست.

46- یاد دارید از ابزارهای جدید استفاده کنید

ابزارهای جدید

شاید نتوان این مورد را جزء نشانه ها دانست. اما اگر یاد دارید از ابزارهای جدید آنلاین در جهت رشد و توسعه کسب و کار استفاده کنید، می توانید یک مدیر خوب شوید.

47- حس می کنید یک کارآفرین درون دارید

مدتی است که آن کارآفرین درونی بی سر و صدا بر سر شما ناراضی است. چرا آن را آزاد نمی کنید؟ و هنگامی که آزاد شدید هر کاری که می خواهید انجام دهید، ممکن است از اینکه چقدر شادتر هستید شگفت زده شوید.

48- شما همیشه می خواستید کاری را انجام دهید که از آن لذت می برید 

توماس ادیسون یک بار گفت: “من هرگز در زندگی ام یک روز کار نکردم. همه چیز سرگرم کننده بود!” بسیاری از افراد موفق چیزی مشابه را بیان کرده اند. به جای اینکه صرفاً به انجام کاری فکر کنید که شما را خوشحال و راضی می کند، یک جهش ایمانی داشته باشید و چشم انداز استارتاپی خود را دنبال کنید. اگر رویای خود را دنبال کنید، همه چیز ممکن است سر جای خود بیفتد.

سخن پایانی

شاید با خود بگویید موارد ذکر شده در مقاله به درد کشور ایران که تقریبا هیچکس از فردای آن خبر ندارد نمی خورد. تا حدود زیادی حق با شماست. قطعا راه اندازی یک کسب و کار جدید در کشور و منطقه ای با تورم ثابت و اقتصاد باز بسیار راحت تر باشد. اما به یاد داشته باشید که همین الان شرکت های زیادی در کشور ما وجود دارند که هرروز در حال رشد هستند. اگر کسب و کاری دارید که رشد آن متوقف شده است، شاید به یک بیزینس کوچ حرفه ای نیاز داشته باشید.

در مورد بیزینس کوچینگ قبلا مقاله ای منتشر کرده ایم که پیشنهاد می کنیم که حتما آن را مطالعه کنید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه