14 اصل رهبری شرکت آمازون که باعث رشد انفجاری آن شد

14 اصل رهبری شرکت آمازون
توسعه کسب و کار وبلاگ

14 اصل رهبری شرکت آمازون که باعث رشد انفجاری آن شد

تعداد کمی از شرکت ها در جهان در دو دهه گذشته به سرعت شرکت آمازون رشد کرده اند. آنچه که در گاراژی در واشنگتن سال 1994 آغاز شد، گسترش یافت و هر گوشه از جهان را پوشش داد. درآمد خالص آمازون اکنون به نزدیک به 400 میلیارد دلار در سال می رسد و این شرکت بیشترین ارزش برند را در سراسر جهان دارد، حتی بیشتر از اپل، گوگل و مایکروسافت.

صدها میلیون مشتری به خدمات آمازون تکیه کرده اند، بنابراین جای تعجب نیست که بسیاری از شرکت ها بخواهند از این موفقیت تقلید کنند. برای انجام این کار، بسیاری 14 اصل رهبری آمازون را که توسط این شرکت تبلیغ می شود، را مطالعه می کنند. در این مقاله، این 14 اصل معروف را برای شما مخاطبین گرامی گام سمینار آماده کردیم تا مطالعه کنید و اگر مناسب کسب و کار شما بود از آن ها استفاده کنید.

1- وسواس مشتری داشته باشید

14 اصل آمازون با تمرکز بر مشتری شروع می شود. این شرکت متعهد می شود که مشتریان را همیشه در اولویت قرار دهد و اعتماد آنها را در این فرآیند جلب کند. وسواس آنها نسبت به خریداران نشان دهنده یکی از مهمترین ارزش های آمازون است که هر روز سعی می کنند نشان دهند.

مشتریان مایه حیات هر شرکتی هستند. اگر یک کسب و کار بر روی آنها تمرکز نکند، به احتمال زیاد بزودی ورشکست خواهد شد. همیشه نیازها و انتظارات مشتریان را در اولویت قرار دهید و استانداردهای بالایی را رعایت کنید که باعث می‌شود مشتریان بخواهند بارها و بارها برگردند و همیشه اولین انتخاب آن ها باشید. شما می توانید این را در چرخ Flywheel بازاریابی آمازون مشاهده کنید، که تاکید می کند مشتریان باید تجربه خوبی با شرکت داشته باشند. این امر منجر به جلب توجه شرکت می شود که منجر به خریداران بیشتر و مشتریان راضی تر می شود.

اصول رهبری آمازون

2- مالکیت را به دست بگیرید

به گفته آمازون، رهبران باید مالکیت کاری را که خود و تیمشان انجام می دهند، در دست بگیرند. فراتر از آن، آنها همچنین بهترین کار را برای شرکت همیشه انجام می دهند. آنها میانبر نمی گیرند و در عوض بر ارزش های بلندمدت اقدامات خود تأکید می کنند.

رهبران باید خود را مالک کاری بدانند که انجام می دهند. هر اقدامی که انجام می دهند، اعم از بزرگ و کوچک، به نوعی در شرکت منعکس می شود. به عنوان نماینده عمل کنید و همیشه آسانترین راه را انتخاب نکنید. اگر خود را بخش مهمی از شرکت می‌دانید، همیشه بهترین تلاش خود را کرده و عواقب آن را بپذیرید. بخشی از مالکیت شامل خدمت به دیگران است. سبک رهبری خدمتگزار نیازهای دیگران را بالاتر از نیازهای خود قرار می دهد و از منافع شخصی خود برای خیر و صلاح دیگران می گذرد. با انجام این کار، به همه کمک می کند تا به بیشترین چیزی که به نفع آنها، شما و کل شرکت است دست پیدا کنند.

3- نوآوری داشته باشید

آمازون به نوآوری خود می بالد، بنابراین این شرکت انتظار دارد که رهبران خود در هنگام یافتن راه حل خلاق باشند. رهبران باید ایده‌های جدیدی بیاندیشند و روش‌های جدیدی را امتحان کنند تا ببینند چه چیزی به نتیجه می‌رسد. رهبری آمازون با انجام کارها به شیوه ای متفاوت، سعی می کند مسیر جدیدی را ایجاد کند که در برابر متعارف بودن حرکت می کند.

گیر افتادن در همان الگوها و روش هایی که در گذشته مؤثر بوده اند، آسان است. رهبران باید از رویکردی نوآورانه برای یافتن تکنیک‌ها و استراتژی‌های بهتر استفاده کنند. این نیاز به آزمایش و پذیرش دارد که گاهی اوقات آنطور که می خواهید پیش نمی رود. از رفتن به یک مسیر جسورانه نترسید زیرا روش جدید تفکر می تواند به یک امر عادی تبدیل شود.

4- قضاوت خوبی داشته باشید

آمازون انتظار دارد که رهبرانش در بیشتر مواقع حق داشته باشند. شرکت اعتماد قابل توجهی به رهبری خود دارد، به این معنی که آنها باید هنگام تصمیم گیری قضاوت خوبی از خود نشان دهند. آنها همچنین می‌خواهند رهبرانشان از پیشینه‌های مختلف آمده و دیدگاه‌های جدیدی را روی میز بیاورند.

رهبران باید تصمیم گیری موثر را برای تیم خود تمرین کنند. این امر مستلزم شناخت کامل صنعت آنها و آشنایی با افراد تیم آنها است. آنها همچنین باید به کاری که انجام می دهند اعتماد به نفس نشان دهند و از ایده های جدید اعضای تیم استقبال کنند.

اصول رهبری آمازون

5- یاد بگیرید و کنجکاو باشید

آمازون رهبرانی می خواهد که کنجکاوی و تمایل به خودسازی نشان دهند. آنها به استراتژی های فعلی راضی نیستند و میل به یادگیری زیادی دارند. آنها عاشق ایده های جدید هستند و از چشم انداز کشف موضوعات جدید هیجان زده می شوند.

رهبران باید ذهنی کنجکاو داشته باشند تا در رأس دنیای تجاری که به سرعت در حال تغییر است بمانند. کنجکاوی آنها باید آنها را به سمت بهتر شدن و آگاهی بیشتر سوق دهد. افرادی که به دنبال یادگیری نیستند، به سرعت عقب می افتند. با خواندن مقالات خبری یا گوش دادن به پادکست ها در طول روز زمانی را برای یادگیری چیزهای جدید اختصاص دهید.

6- بهترین ها را استخدام کرده و توسعه دهید

اصول رهبری آمازون همچنین بر نیاز به ایجاد تیم هایی پر از عملکرد بالا تأکید می کند. این شرکت معتقد است که رهبران باید برای توسعه رهبران جدید در تمام سطوح سازمان تلاش کنند. رهبران باید فقط با استعدادترین افرادی را استخدام کنند که می توانند به شرکت در رسیدن به قله های جدید کمک کنند.

از طریق سوالات مصاحبه و کل فرآیند استخدام، به دنبال افرادی باشید که ارزش قابل توجهی برای سازمان شما دارند. هنگامی که آنها استخدام شدند، به آنها کمک کنید استعدادها و ویژگی های رهبری خود را توسعه دهند. توسعه باید یک فرآیند مداوم با هدف کمک به افراد برای دستیابی به پتانسیل کامل خود باشد. سازمانی متشکل از رهبران و افراد با عملکرد بالا بسیار موفق خواهد بود.

استخدام در آمازون

7- بر بالاترین استانداردها پافشاری کنید

طبق 14 اصل رهبری آمازون، این شرکت از رهبران خود انتظار دارد که استاندارد بالایی از رفتار و عملکرد ایجاد کنند. آن‌ها می‌خواهند رهبران عامل محرک برای به دست آوردن بهترین نتیجه از تیم‌هایشان باشند. این به معنای داشتن استانداردهایی است که حتی ممکن است فراتر از انتظار دیده شود.

توقعات در تجارت مهم است. رهبري كه از اعضاي تيم خود انتظار كمي دارد، در ازاي آن نتایج كمي به دست خواهد آورد. استاندارد بالایی را تعیین کنید که افراد را مجبور به نکاپو کند. مردم را از منطقه امن خود خارج کنید. خود را مطابق استاندارد بالا نگه دارید تا الگوی دیگران باشید. اگر فقط بهترین ها را از تیم خود می خواهید، باید خط مشی جدیدی را تعیین کنید که آنها باید برای رسیدن به آن کار کنند.

8- بزرگ فکر کنید

آمازون از رهبران انتظار دارد که با ایجاد چشم‌اندازی الهام‌بخش برای تیم‌هایشان انگیزه ایجاد کنند. رهبري كه فقط به اهداف کوچک فكر مي كند، تيم هايش را ثابت نگه مي دارد. در عوض، آمازون به دنبال رهبرانی است که به تصویر و اهداف بزرگ فکر می کنند و در مسیری جسورانه و جدید حرکت می کنند.

همراه با تعیین انتظارات، اهداف و مقاصدی را تعیین کنید که افراد را ترغیب می کند تا سخت تر کار کنند. در نشان دادن راه به مردم خلاقیت به خرج دهید و آن را به وضوح بیان کنید. اعضای تیم باید هنگام فکر کردن به آینده احساس هیجان داشته باشند و حتی ممکن است برای خود اهدافی ایجاد کنند. اگر بزرگ فکر نمی کنید، به تیم خود جهت نمی دهید.

9- به سرعت عمل کنید

شاید تعجب آور نباشد که آمازون بر سرعت و اقدام برای رهبران خود تأکید می کند. این فقط در مورد تحویل بسته ها صدق نمی کند. آمازون رهبرانی می خواهد که در صورت لزوم سریع تصمیم بگیرند. آنها معتقد نیستند که ریسک حساب شده ایرادی ندارد. تأخیر در خط کاری آنها حتی ممکن است در دراز مدت باعث آسیب بیشتر شود.

بسیاری از شرکت‌ها تمایل دارند از تصمیم‌گیری سریع اجتناب کنند، زیرا دوست دارند ابتدا موضوع را به طور گسترده مطالعه کنند. در حالی که این یک رویکرد عاقلانه در برخی شرایط است، رهبران باید اعتماد به نفس قاطع بودن و اقدام سریع را داشته باشند. تا زمانی که آن را قبول دارید، از این نترسید که اشتباه کنید.

رهبری آمازون

10- از منابع خود عاقلانه استفاده کنید

آمازون می خواهد تیم هایش خودکفا باشند. رهبران آنها باید با نوآوری و تدبیر به اهداف خود برسند و فقط درخواست پول و پرسنل بیشتر نکنند. تیمی که با آنچه که در حال حاضر دارند عملکرد خوبی داشته باشد، از عملکرد خود احساس موفقیت و رضایت می کند.

رهبران باید بفهمند که چگونه با آنچه در دست دارند به اهداف خود برسند. درخواست زمان، پول یا منابع بیشتر از مدیریت آسان است، اما گاهی اوقات این موارد در دسترس نیستند. یاد بگیرید چگونه مدبر و خلاق باشید. در حد بودجه تعیین شده برای شما بمانید. تیم های خود را در اندازه ای قابل مدیریت نگه دارید. وقتی یاد می گیرید در چارچوب محدودیت ها و محدودیت های تعیین شده توسط عوامل بیرونی کار کنید، به عنوان یک حرفه ای رشد خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: چگونه فرهنگ سازمانی عالی بسازیم

11- جلب اعتماد کنید

اصول رهبری که آمازون از آن حمایت می کند شامل جلب اعتماد دیگران است. رهبران باید تلاش کنند تا به صحبت های همکاران خود گوش دهند و همیشه احترام بگذارند. آنها باید اشتباهات خود را بپذیرند و در این فرآیند فروتنی نشان دهند. مدیران اجرایی، مدیران میانی و مدیران کل نیز باید درک کنند که جلب اعتماد نیازمند کار است، اما پس از انجام آن، باعث ایجاد اتحاد بین افرادی می شود که برای رسیدن به یک هدف مشترک تلاش می کنند.

رهبران باید همیشه با اطرافیان خود شفاف باشند. آنها با کارمندان خود صحبت نمی کنند و مانند کودکان با آنها رفتار نمی کنند. این رویکرد صادقانه منجر به جلب اعتماد مردم می شود. در گفتگوهای خود مستقیم باشید، اما این کار را با احترام انجام دهید. یک خط مشی ارتباطی باز داشته باشید که به مردم امکان می دهد نظرات خود را بدون ترس از اتهام زنی بیان کنند. از طریق این استراتژی، روابط قوی ایجاد می کنید و می توانید بازخورد صادقانه بدهید و دریافت کنید. همانطور که رهبری خدمتگزار را به این شیوه تمرین می کنید، محیطی پر از حمایت و تشویق ایجاد کنید تا مردم در برقراری ارتباط با افکار، احساسات، باورها و ایده های خود احساس راحتی و امنیت کنند.

12- جزئیات مهم است

در حالی که آمازون انتظار دارد کارمندان تصویر بزرگ را ببینند، اما همچنین از آنها می خواهند که به جزئیات نیز توجه کنند. برای انجام این کار، رهبران باید خود را به تمام سطوح سازمان متصل کنند.

خیلی از جزئیات دور نشوید. داشتن یک هدف عالی می تواند مفید باشد، اما اگر چیزهای کوچک را گم کنید، رسیدن به آن اهداف بسیار دشوارتر می شود. اگر متوجه ناهماهنگی شدید، وقت بگذارید و بفهمید که منشأ مشکلات از کجاست. بهترین رهبران هرگز احساس نمی کنند که بالاتر از همه هستند یا برای انجام کارهای کوچکتر زاده نشدند!

مشاور بیزینس کوچینگ

13- قاطع باشید. مخالفت کنید و متعهد شوید

آمازون از رهبرانش انتظار دارد تا زمانی که این تصمیم را محترمانه و با دلیل انجام دهند، تصمیمات را به چالش بکشند. رهبران باید اعتقاد داشته باشند که بدون توجه به چالش‌هایی که پیش می‌آیند، به آن پایبند هستند. با این حال، هنگامی که آنها با یک تصمیم موافقت کردند، قرار است هر آنچه را که دارند به آن بدهند.

بسیاری از سازمان‌ها مملو از افرادی هستند که با هر تصمیمی که مدیریت ارشد تصمیم می‌گیرد، همراهی می‌کنند، حتی اگر شک داشته باشند. رهبری نباشید که «با جریان پیش می رود». با خیال راحت وضعیت موجود را به چالش بکشید، اما این کار را به شیوه ای بدون تقابل انجام دهید. وقتی احترام می گذارید، مردم تمایل بیشتری برای گوش دادن به نگرانی های شما خواهند داشت.

14- ارائه نتایج

در آمازون، آنها از رهبران انتظار دارند در هر پروژه ای که روی آن کار می کنند، نتایج مثبتی نشان دهند. رهبران باید به ورودی های کلیدی نگاه کنند و آنها را به موقع تحویل دهند. ارزش‌های اصلی آمازون، تحویل به موقع را به یک ضرورت تبدیل می‌کند، زیرا این چیزی است که مدیریت و مشتریان انتظار دارند.

در پایان روز، همه چیز در مورد نتایج است. مثل همیشه، در این راه با چالش ها و موانع متعددی روبرو خواهید شد، اما با آمادگی مناسب و تیم خوب، می توانید بر آنها غلبه کنید. همیشه ضرب الاجل های خود را رعایت کنید و مطمئن شوید که محصولی را تحویل می دهید که می توانید به آن افتخار کنید.

چرا 14 اصل آمازون اهمیت دارد؟

به 14 اصل رهبری آمازون به عنوان چارچوبی برای سایر سازمان ها فکر کنید. آن‌ها ارزش‌هایی را ایجاد می‌کنند که آمازون استفاده می‌کند و به آنها کمک کرده تا به یک شرکت جهانی مسلط تبدیل شوند. هر اقدام و تصمیمی که آمازون می گیرد، حول محور این اصول است. آنها به عنوان راهنمای افراد تازه وارد در شرکت و همچنین کارگران مستقری که سال ها تجربه دارند، خدمت می کنند. این اصول به افراد کمک می کند تا در موقعیت مناسب برای موفقیت در آمازون قرار گیرند و در عین حال به آنها کمک می کند تا افراد زیادی را استخدام کنند.

هزینه بیزینس کوچینگ

آیا اصول رهبری آمازون برای همه کار می کند؟

در حالی که اصول رهبری آمازون برای شرکت آنها کار می کند، اما برای هر شرکتی کارساز نیست.

برخی از شرکت‌هایی که می‌خواهند موفقیت آمازون را تقلید کنند، ممکن است احساس کنند تنها کاری که باید انجام دهند کپی کردن این اصول است. هنگامی که بهترین ها را تقلید کردید، همان سطوح موفقیت را تجربه خواهید کرد. اما همانطور که الیوت زمانی نوشت: «شاعران نابالغ تقلید می کنند. شاعران بالغ دزدی می کنند; شاعران بد آنچه را که می گیرند، خراب می کنند و شاعران خوب آن را به چیزی بهتر یا حداقل چیزی متفاوت تبدیل می کنند.»

این اصول را فقط در ارزش های سازمان خود کپی و جایگذاری نکنید. آنها را مطالعه کنید و ببینید چه چیزی برای شرکت شما بهترین است، سپس آنها را متناسب با آنچه نیاز دارید تغییر دهید. بگذارید اصول خودتان شما را راهنمایی کند. یک بیانیه چشم انداز ایجاد کنید که مختص شما باشد. شما می توانید آنچه را که می خواهید شامل شود انتخاب و انتخاب کنید. بر آنچه برای شما و سازمانتان اهمیت دارد تمرکز کنید. باز هم، اصول رهبری که آمازون پشتیبانی می کند می تواند به عنوان یک الگو عمل کند، اما لازم نیست کلمه به کلمه آن را تقلید کنید.
از اصول رهبری خود پیروی کنید

همه چیز به یافتن هویت خود و تعهد به آن بستگی دارد. هیچ شرکت خارجی، مهم نیست چقدر موفق است، نمی تواند تعیین کند که چه چیزی برای سازمان شما موفقیت است. لحظه ای به ارزش های خود و اینکه چگونه می توانند بر دنیای اطراف شما تأثیر بگذارند، بپردازید. با انجام این کار، می توانید شروع به ایجاد تفاوت کنید و شروع به تعریف موفقیت خود کنید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه