10 عادت کوچک که روز شما را خارق العاده می کند

عادت کوچک
توسعه فردی وبلاگ

10 عادت کوچک که روز شما را خارق العاده می کند

انجام این 10 عادت کوچک مثبت می تواند بین داشتن یک روز خوب و داشتن یک روز شاد و مثبت تفاوت ایجاد کند!

اغلب اوقات ما آنقدر درگیر فعالیت های روزمره می شویم که از فکر کردن به اینکه چگونه برخی از آنها ممکن است آنقدر ساده و بدیهی به نظر برسند که حتی به اجرای منظم آنها فکر نمی کنیم منحرف می شویم. ما نمی دانیم که عادت های کوچک، با گذشت زمان، می توانند تغییرات بزرگی در زندگی ما ایجاد کنند!

به عنوان مثال، جیمز کلیر در کتاب عادت‌های اتمی: راه آسان و اثبات‌شده برای ایجاد عادت‌های خوب و شکستن عادت‌های بد، به مفهوم عادات کوچک از منظری تازه و منحصربه‌فرد می‌پردازد.

او در مورد ماهیت ترکیبی بازی طولانی صحبت می کند. در حالی که بیشتر مردم به دنبال “پیروزی بزرگ” هستند، کلیر به این نکته اشاره می کند که چگونه عادات کوچک و ترکیبی مهم می توانند تفاوت بزرگی ایجاد کنند. او می نویسد:

“عادت ها سود مرکب بهبود خود هستند. همان طور که پول از طریق بهره مرکب چند برابر می شود، اثرات عادت های شما نیز با تکرار آنها چند برابر می شود. به نظر می رسد که آنها در هر روز تفاوت چندانی ندارند و با این حال تاثیری که بر روی زندگی می گذارند. ماه‌ها و سال‌ها می‌توانند بسیار زیاد باشند. تنها زمانی که دو، پنج یا شاید ده سال بعد به گذشته نگاه کنیم، ارزش عادات خوب و هزینه عادت‌های بد به طرز چشمگیری آشکار می‌شود.»

در این مطلب از گام سمینار 10 عادت کوچک مثبت را برای شما آماده کرده ایم که با انجام آن ها در طول روز می توانید به نتایج بزرگی دست پیدا کنید که در ابتدا فکرش را هم نمی کردید. این عادات به ظاهر ساده را دست کم نگیرید و سعی کنید هر تعداد از آن ها را که می توانید در برنامه روزانه خود بگنجانید:

1. روز را با طرز فکر مثبت شروع کنید.

پس از بیداری متعهد شوید که روز و هر آنچه را که به ارمغان می آورد با یک چارچوب ذهنی مثبت روبرو شوید. خود را برای این واقعیت آماده کنید که احتمالاً همه چیز به آرامی یا طبق برنامه ریزی پیش نمی رود و مایل باشید که با هر چالشی که با شما روبرو می شوید مقابله کنید (می دانیم که برخی از آنها وجود خواهد داشت). خواندن جملات انگیزشی در ابتدای صبح نیز می تواند انرژی مضاعفی ایجاد کند.

2. شکرگزاری را تمرین کنید.

برای چیزهای خوبی که در زندگی خود دارید سپاسگزار باشید و روی آنها تمرکز کنید. بسیاری از ما عادت داریم «چیزهای کوچک» را عرق کنیم و اجازه می‌دهیم که مانع قدردانی از چیزهای مهمی مانند خانواده، دوستان، سلامتی خوب، آزادی و فرصت‌های زیادی که از آن‌ها برخورداریم، شود. وقتی درگیر چیزهای کوچک می شویم، این واقعیت را کمرنگ می کند که واقعا چیزهای زیادی برای شکرگزاری داریم.

3. چیز جدیدی یاد بگیرید.

برای فعال نگه داشتن مغز و عملکرد در سطوح بهینه تلاش آگاهانه داشته باشید. تا جایی که می توانید یک لغت جدید یا یک اطلاعات جدید را یاد بگیرید. این شما را تیز و هوشیار نگه می دارد.

4. خوب بخندید.

کمیک ها را بخوانید یا یک جوک بگویید تا همه چیز راحت شود. خنده و نگرش شوخ‌طلبانه به کاهش استرس کمک می‌کند، همه چیز را سبک نگه می‌دارد، و دیدگاه شما را از حالت غم‌انگیز به دیدگاهی شاد تغییر می‌دهد.

5. به کسی لبخند بزنید.

هنگامی که در دفتر، خیابان یا در یک فروشگاه قدم می‌زنید، لبخند زدن به کسی را برای تصدیق آن‌ها نشان دهید. این باعث می شود هر دو احساس خوبی داشته باشید. ما معمولا آنقدر درگیر فعالیت هستیم که برای توجه اطرافیانمان وقت نمی گذاریم.

6. از صمیم قلب تعریف کنید.

اگر متوجه شدید که شخصی در مدرسه یا محل کار، مدل مو یا لباس جدیدی دارد و به‌ویژه زیبا به نظر می‌رسد، یا به تازگی ارائه خوبی ارائه کرده است، درنگ نکنید، از او تعریف کنید. همه از بازخورد مثبت لذت می برند.

7. به همسر، اعضای خانواده یا دوست خود بگویید که چقدر از آنها قدردانی می کنید.

همانطور که گهگاه از یک تعریف و تمجید خوب لذت می بریم، دانستن اینکه یکی از عزیزان از ما قدردانی می کند، روحیه ما را بهبود می بخشد. اغلب ما کسانی را که به آنها نزدیکتریم بدیهی می دانیم.

8. عمل محبت آمیز انجام دهید. یک کار خوب را فقط به خاطر انجام آن انجام دهید.

به یک فرد مسن در بلند کردن یا حمل بسته کمک کنید. اگر روال عادی شما نیست، میز را بعد از غذا پاک کنید. پیشنهاد کنید بچه‌های همسایه‌تان را به همراه بچه‌های خود به پارک یا نمایش ببرید. باعث ایجاد و ترویج اراده خوب می شود.

9. شنونده بهتری باشید.

برای گوش دادن به نقطه نظرات دیگران وقت بگذارید. حتی اگر با صحبت های او موافق نیستید، سعی کنید خود را جای آنها بگذارید و بفهمید که آنها از کجا می آیند.

10. ده تا 15 دقیقه زمان استراحت را اختصاص دهید.

به خودت استراحت بده شما سزاوار زمانی هستید که فکر کنید و دوباره گروه بندی کنید. حتی یک گربه کوچک 15 دقیقه ای می تواند به طرز شگفت انگیزی طراوت و جوان کننده باشد. با این احساس از خواب بیدار می شوید که می توانید هر کاری را به عهده بگیرید!

این 10 عادت مثبت کوچک را می توان در هر بازه زمانی که برای شما راحت است در برنامه روزانه خود گنجانید.

آگاهی از آنها و تمرین منظم آنها، هر روز را برای شما و اطرافیانتان خوشایندتر می کند.

این چیزهای کوچک ساده در زندگی هستند که بزرگترین تفاوت را ایجاد می کنند!

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه